| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ii spun unui baiat ca il iubesc?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa ii raspunzi :"si eu pe tine! ", adica lasa-l pe el sa o spuna primul, daca simte cu adevarat...desi...cam greu sa spuna el primul..., poate doar daca vrea sa obtina ceva mai repede si stie ca aceste doua cuvinte magice sunt cheia ce deschide...sufletul! Daca te grabesti, s-ar putea sa-l sperii, poate nu e pregatit sa raspunda la fel, atunci risti sa il pierzi...
Ii poti da de inteles prin mici gesturi : zambete, sa-l ajuti cand are nevoie... Daca e baiat destept se prinde...

130 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu cum te simti! Incearca, daca esti timida, sa ii dai de inteles asta!Zambeste-i, vorbeste cu el despre lucruri banale, baietilor le place mai ales, daca ii spui de fotbalwinkingDaca ai curaj, Incearca sa intri in vorba cu el si de la un subiect sa ajungi la chestia "Si tie de cine iti mai place?" si daca zice de alta fata mai bine las-o balta!Mai sunt si alti baieti in lume! Daca zice de nimeni zi ca tie iti place de un baiat pe nume...NUMELE LUI, iar daca iti zice "Pai de tine..." Spune-i ce coincidenta.Si mie imi place de tine!". Fa-o cu, curaj fat-o ca nu te mananca nimeni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te iubesc nu sti si tu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ei sunt in aceeasi situatie si chiar nu stiu ce sa fac dar cred ca pana la urama o sa ii zic pe mesenger daca dupa ceva timp nu reusesca si cred ca cel mai bine ar fi sa ramaneti intr-un loc doar voi doi si sa ii zici ce simti si daca zice sa si el te iubeste sarutalwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i la prietena ta cea mai buna sa ii spuna poate si el te iubeste dar nu stie cum sa iti spuna, Fa tu primul pas.La mine a mers.Succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare dintre noi ne dorim o "iubire" reciproca, spunindu-i ca "il iubesti" doar trebuie sa speri ca lui nu ii e atit de indiferent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin a vorbi mai mult cu el ca sa te cunosti.Asta mi-as dori si eu cu un ba iat de 10 ani cat am si eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai il chemi la o plimbare si te uiti la el si i zamesti cand vezi ca si el se uita la tine ca eu am patit-o stiu cu e din propia experienta dar din pacate la mine e altfel stie ca il besk dar nu il intereseaza e un baiat timid si e mai mare ca me cu 4 anibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i ca il iubesti! Dar nu fii pre concreta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pursisimplu spune-i in fata te iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi place de un baiat pe nume roberto. si nu-s tiu daca si el ma place. mie mi se pare foarte drgauts.prietenele mele nu vor sa ma ajute pentru ca nu e o prietenie din aia cu pupici si chestii din aste CI DOAR NU STIU. pur si simplu ne intelegem. iar roberto e genul de baiat care nu e genu sa spuna el primul ca ma place. ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma poate ajuta cineva si pe mine? m-am indrgostit de un baiat de la tenis. si nu am curajul sa ii spun ca il iubesc. ce sa fac? plz daca vrea sa ma ajute cineva ma gasiti la anutza.me7b

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i direct ca iubesti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil fraza "Sunt in aceeasi situatie" e cam expirata dar acesta e adevarul.Adica...dupa 10 ani de zile de cand il cunosc, cel mai bun prieten al meu a ajuns sa fie si baiatul pe care il iubesc.Am fost colegi 8 ani iar acum, simt ca explodez daca nu vorbesc cu el.Toti spun sa ii spun direct dar nu e atat de usor precum pare dat fiind faptul ca si el e foarte timid(ca si mine). In ultima vreme, nu ne-am mai vazut asa des. Dupa conversatiile pe care le avem, pana si cei mai buni prieteni imi spun ca si el ma place... dar sincer, tot imi este frica.Eu voi incerca sa vorbesc cu el. Poate chiar voi avea noroc. Daca nu poti direct, poate iti va parea mai simplu sa o faci la un joc de "adevar sau provocare" sau poate sub forma de gluma. Ei bine, alta idee eu nu am.Succes oricum.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Date pe langa el mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Date pe langa el mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt in aceiasi situatie ca tine nu ma intelegeam deloc ca baitu asta dar dp ce am aflat ca ma place am inceput sa-l indragesc si eu si ak il plac prietenul sau cel mai bun e cel mai bun amik al meu si il pun p el sa vb pentru mine sunt mai indrazneata vb ca el mult ii zambesc si poate o sa iasa ceva fa si tu l fel ca mine...BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu il plac petreceam mult timp in preuna da o fata e ca el sku sh? ca sa faac? il iubi mulllllllllllllllllllllllllllllllllllllllt

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca incerci sa spui unui baiat ca il iubesti trebuie ca sa fi obtimisma si sa nu te grabesti ca atunci nu ai rezolvat nimica. trebuie sa ii spui cu usurinta tot ce ai de spus, iar cand ai terminat, poti sa incerci sa il saruti ...Eu asta as fc. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il iubesc dar nu stiu ce sa-i spun, suntem in clasa a 11-a, doar ca eu sunt in A iar el in B, e cu un an mai mare ca mine, cred ca el n ma place, acum o luna i-a zis prietenei mele ca o iubeste, ea mi-a zis ca nu vrea sa iasa cu el, si eu i-am zis ca vreau sa ies cu el, dar el nu a auzit. ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu spune tu prima ca il placi...lasa-l pe el, el va suferii cand va vede ca nu-l placi si va imcerca sa te cucereasca tu sa nu te lasi vrajita de el cand face pasul mare si cand crezi ca este bine sa zici si tu cuvintele,, Te plac!,, atunci vei fii sigura ca te place asculta ce tiam spus eu stii de ce ca si eu am un prieten si asa fac si eu ok dar asta sa ramana intre noi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna sunt si eu indragostita si am doar 10 dar nu ppot sa nu il plac il plac de cand aveam 8 ani si inca nu i-am spus dar imi fac curaj deci sa trecem la treaba cu baietii mai intai inceraca sa-i discuti normal cu el si il intrebi simti ceva pentru mine daca nu va spune nimic sa il rogi asa afli mai bine daca nte place sau nu si o sa-i spui la orec raspund la ura ii spui ca il placi si fugi plangand ca baietii cand vad fete plangangd se ataseaza. daca merge sfatul meu ma bucur succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt la fel... e cu 2 ani mai mare ca mine.si peste o luna pleaca de la scoala o sa-i spun pe messenger. fa si u la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Offfffffffffffffffffffffffff. eu caut raspunsuri pe acest site si gasesc aceeasi intrebare.crying simt ca mor...il iubesc muuuuuult si sh ca si el ma plc(nu stiu cat de mult) dar trebuie sa-i spun si eu si nu stiu cum...crying(((

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca il vezi undeva si e singur apropiete si spune-i ca il iubesti si daca si el te iubeste te va saruta intruna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Comporta-te frumos cu el zambestei si totul va fi bine...isi va da seama cal iubesti cel putin asa mi s-a intamplat mie...mai sunt unele cazuri unde ebaiatul e varza si nu pricepe atunci fara rusine zii imi esti simpatic asa va intelege cal iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Comportate frumos cu el zambestei si totul va fi bine...isi va da seama cal iubesti cel putin asa mi sa intamplat mie...mai sunt unele cazuri und ebaiatul e varza si nu pricepe atunci fara rusine zii imi esti simpatic asa va intelege cal iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna pai si mie imi place de un baiat ...asa eram intr-o zi la scoala cu o prietena parca mergeam la baie si cand m-am intors era el cu un prieten de al lui ...ma rog si mi-a zis ca sunt frumosa da' ma rog poate mi-a zis asa in joacalaughing nu stiu ce sa credcrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi nu prea Stiuu:X
Simpluuhappy
DeFapt sunt In aceeasi Situatie
Si el E inDragostit de minee; x
Si cand mi-a zis daqaa eu in plac am zis Nuu:O Si Aqum cum o sa-l Faq sa ma intrebe Iar, Sau sa rasp, Qum sa ii spun ca il plaq?happy. Help`!:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei.
Daca il cunosti poti sa il iei intr-un colt si sa ii spui
Daca nu il cunosti e mai greu[si eu sunt in aceeasi situatie]cred ca ar trebui sa faci cunostinta in primul rand cu prietenul lui cel mai bun si sa vorbesti cu prietenul lui cand e si el pe acolo, asa aveti ocazia sa vorbiti. Daca esti timida si nu vrei sa faci cunostinta cu prietenul lui poti sa ii dai de inteles ca il placi privindu-l si sa zambindu-i mai mereu. Daca nu o sa isi dea seama inseamna ca e prost laughing iar daca o sa isi dea seama o sa inceapa si el sa te priveascawinking
Nu ii spune "Te iubesc" din prima pentru ca sigur o sa il sperii trebuie sa il iei usor, vorbindu-i despre sportul lui preferat sau...nu stiu despre lucruri banale... poti sa ajungi la o intrebare gen:"Tie iti place de cineva din scoala?"sau:"De cine iti place" si poti sa iti dai seama daca te place pe tine din reactia pe care o va aveahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti vb cu prietena ta ce iti place la el si aceasta ii va spune a doua zi. el cand te va vedea se va rusina si va vedea ca tu chiar il iubesti din cele spuse de prietena ta.