| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ii spun unui baiat ca il iubesc?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa ii raspunzi :"si eu pe tine! ", adica lasa-l pe el sa o spuna primul, daca simte cu adevarat...desi...cam greu sa spuna el primul..., poate doar daca vrea sa obtina ceva mai repede si stie ca aceste doua cuvinte magice sunt cheia ce deschide...sufletul! Daca te grabesti, s-ar putea sa-l sperii, poate nu e pregatit sa raspunda la fel, atunci risti sa il pierzi...
Ii poti da de inteles prin mici gesturi : zambete, sa-l ajuti cand are nevoie... Daca e baiat destept se prinde...

130 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plz help! ii un baiat super dragut pe care il plac si el pe mine dar chestia e ca a avu 9 iubite in aproape 2 ani si mi-a zis pe mess daca-l iubesc si daca vreau sa ma pun cu el... ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Priveste-l in ochii si zii...Uit.stii.cred ca...cred ca te iubesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine e sa ii spui fata in fatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, pot sa spun ca am putina experienta in chestiile astea eu am afcut asa : cand eram la dus ma gandeam la el si am zis daca intra pe mess diseara al intreb si el a fost l-a intrebat daca ii place de mine dar l-am intrebat direct ceaw auzi rie iti place de mine si el mis spus ca el nu simte atragere fata de nimeni si ca nu o mai avut prieten de 3 4 nai si cai pare rau nu eu sunt de vina si ca nu o vrut sa zica ca nul intrereseaza si ca ma considera o pritena foarte buna si cam atat dar poate voi o sa aveti norocbig grin:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu il iubesc din vara dar am incercat ceva dar el este foarte timid si chiar daca ma dau pe langa el nu reuseste sa zica aproape nimic catre mine. rolling eyes si nu stiu ce sa zic ca si eu sunt timida thinking si chiar il plac mult.love struck sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pooooi nici o data nu ii spune tu prima o sa creada ca esti nebuna deci daca el nu iti spune TE IUBESC inseamna ca nu te iubeste si degiaba mai incerci!love struck:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-i mai spune ca e tantalau. depinde daca, crezi, tu asa. si mie imi place de un baiat care e destul de ciudat si pr

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astept sa faca el primul pas.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

si eu sunt dar nonprobleme l-am provaat la o partida de sex si gata glm sper sa fie de folos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i pe mess si dace reproseaza ceva zi ca ai trm din greseala! dacaq spune si eu pe tine atunci e ook :*happyhappywinkinghappyhappyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare...sunt timida, la fel si el, am senzatia ca ma place ca vorbeste foarte mult cu mine si totdeauna cand face ceva se uita la mine sa vada daca am vazut, mie imi place de el pentru. ca ma face mereu sa rad, imi spune glume, si e si drautzbig grin era cat pe ce odata sa-i spun cuvintele magice, pe mess, da am trecut la alt subitc si dp aia am uitat, kmva trebuie sa-i zic pentru. ca suntem in aceeasi clasa, in clasa a8-a si la anul ne despartimcrying si totusi, vreau sa-l fac sa-mi spuna ca ma iubestebig grin da nu stiu km la ce timid ii...please help!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Recent a inceput sa imi placa de un foarte bun prieten ( ne cunoastem de la 3 ani, acum avem 15 respectiv 14 ) si nu stiu ce sa fac. El nu este genul de baiat care sa se gandeasca la fete ( momentan ) si de asta nu stiu daca ii place sau nu de mine si ce sa fac
Help

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pur si simplu ii stringi mina si incet il saruti, asa va intelege cel mai bine si sentimentele lui vor creste... bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu, dar cate odata un cuvant cum ar fi TE IUBESC ar putea sa distruga ceva poate ca tu ii zici baiatului cal iubesti dar el poate zice NU si atunci iti va cade cerul peste tine.lasal pe el sa iti zica ce simte si dupa aia tu asa cred.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte usor ii spui direct

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astea ca el trebuie sa faca primul pas is prostii oricum baietilor le e mai greu sa le spuna feteleor ca le plac in orice vaz daca afla de la tine va fi cu mult mai bine iar el va raspunde exact ceea ce iti doresti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 14 si el e in clasa cu mine... nu stiu daca ma place dar eu cred ca da pentru ca l-am surprins holbandu-se la mine cand eram singura in banca. off nu stiu cum sa ii dau de inteles ca imi place. nici nu stiu daca are prietena. imi dati un sfat? pls. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ii spune tu. vb cu prietena ta sa ii spuna ea. fa-l sa para ca nu te intereseaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu pot sa-i spun unui baiat cu 6 ani mai mare ca il plac. Eu am 11 ani iar el 17 va rog ajutati-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine el sa-ti spuna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si me imi place de un baiat dar nu stiu cum sa ii spun ca il plac, mie cam rusine sa ii spun ca il plac el iubeste pe alta fata am incercat sa ii spun in fata dar in acel timp a venit un prieten de al lui, am incercat sa fiu cu cel mai bun prieten al lui dar nu s-a intamplat nimica!:-

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearcca daca mai imbli la scoala sa te apropii de banca lui mai vorbiti acolo despre tot ce vrei si mai apoi il intrebi "de cine iti place?"daca spune ca de nimeni asta iti spun eu ca te amageste ascultama pe mine da tu sa ii spui uite asa:dar mie imi place de un baiat pe nume"..." si spui numele lui si ii mai spui :acesta esti tu da spui asta in soapta la urechiusa, ok? si dupa ce iai spus ai iesit repejor din clasa si stai putin linga usa ca sa il lasi putin sa se gindeasca. iar apoi la sfirsitul orelor vii la el si il saruti de abia de abia si repede o zbugesti acasa. ACEASTA este pentru o fire timida de fete!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place du un baiate de la mine din clasa dar nu stiu ce sa fac. tata ziua ma gandesc la el, ce sa fac? HELP ME, PLS

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i sincer cum a inceput sa-ti placa de el si cum iti dorei sa-l vezi foarte des,nu-i spune din prima "te iubesc"si nu te lasa dusa de val ca dupa, daca se va intampla ceva intre voi o sa te ia prea credula si o sa te insele, minta...si asa mai departe...bineinteles daca nu te iubeste si el

| cockie_green a răspuns:

Si eu am aceiasi problema...imi place un baiat si nu stiu
cum sa ii spun... dar cred ca o sa ii zic in fata TE PLAC

| Fluffy_3776 a răspuns:

Aaa.Cea mai buna prietena a mea s-a aflat in aceeasti situatie ca tine... Eram in tabara de asta vara si ea era indragostit de un coleg dar nu stia cum sa ii zica chestia asta si mereu o vedeam foarte suparata. Intr-o seara am intrebat-o ce s-a intamplat si mi-a povestit, dar m-a rugat sa nu ii zic nimic. Problema mea este ca sunt foarte incapatanata. A doua zi seara faceam un fel de "discoteca" si nici mie si baiatului de care ii placea ei nu ne placea muzica si ne-am dus intr-un loc mai linistit. L-am luat de mana si l-am rugat sa nu rada sau sa zica cuiva ce aveam sa ii zic si i-am zis ce simtea ea pentru el si a ramas putin socat dar in urmatoarele zile a vorbit foarte mult cu ea si s-au inteles foarte bine. Si el a intrebat-o daca chiar ii il iubeste si ea a recunoscut.winking

Nu garantez ca vei putea fi cu el, in schimb macar stii ca i-ai zis.

| Nina25 a răspuns:

Pentru iceput intreaba-l cum sa-i spui unui baiat ca iliubesti, apoidai o senzatie ca in nici un caz nu e el, peste o zi ii spui ca il iubesti, daca nu va merge ii spui ca nu s-a prins in farsa, pentru a nu te simpti prost

| Gabriella_5169 a răspuns:

Eu sunt in aceiasi situatie. dar la mine el are prietena.sad si cel mai mult ma enerveaz aca aiaa e o curvaangry

Nici eu nu stiu ce sa fac. mi s zis sa lupt pentru elchiar daca el nu meritasad

| al3xutza a răspuns:

Suna prostesk dar eu asa am facut : l am enervat, a inceput sa vb mult si brepede, m am apropiat de el si l am sarutat. a doua zii m a sunat si mi a zis ca ma ube incearca si uh poate mergebig grinbig grinbig grinbig grin bafta

| Andreea_1647 a răspuns:

Am un coleg in clasa cu care anul trecut nu ma prea intelegeam dar se pare ca s a maturizat si nu sunt sigura dar cred ca stie ca l plac dar eu nu stiu daca ma place ma dau pe langa el vara asta am vost intr o tabara cu scoala si a fost si el si ii tot amintesc de lucrurile amuzante si mai vorbesc cu el da...nu stiu ce sa fac...ma puteti ajuta?