| SeptemberSweetDisaster a întrebat:

Cum sa imi fac 'carlionti' sa reziste?
Am primit de curand un ondulator Philips, sunt foarte incantata insa...parul ondulat nu imi rezista mai mult de 10 minute.Intradevar,parul meu natural este extrem de drept, unii chiar ma intreaba daca l-am indreptat cu placa cand este de fapt parul meu naturalsadFixativ...pai nu imi place cum imi face parul, mi-l inaspreste si ingrasa(extrem de mult, am parul de obicei uleios), plus ca eu imi spal parul la doua zile(am auzit ca parul gras trebuie spalat ceva mai rar) iar daca mi-l fixativ trebuie zilnic.Alte remedii pentru a face parul ondulat sa reziste? Orice sfat este bun venit, chiar si un fixativ f bun daca stiti.

7 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Ai noroc ca ai un par dreptsad
eu am parul putin andulat la varfuri si des
eu zic sa ti-l faci cu spuma sau gel daca vrei sa ti-l faci ondulat
dar zic ca parul drept e de 1000 de ori mai frumoswinking

| Miauti a răspuns:

Mai bine puneai intrebarea cum sa mi bag ondulator Philips in cur?

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Pay ti'l faci cu spumalove struck
si rezista si a 2'a zi
funditahappy?

| Elenna_4537 a răspuns:

Buna.
Eu folosesc fixativ " Intesa". Si eu am parul FOARTE gras dar acest fixativ nu-l ingrasa.
Dupa ce te ondulezi iti dai cu fixativ si cand vrei sa ti se ia fixativul din par te piepteni si se ia imediat.

| B3stgirl a răspuns:

Permanent?smug

| ღImolaღ a răspuns:

Eu cand imi ondulez parul folosesc spuma de par pe fiecare suvita in parte inainte sa'l ondulez...asa tine pana cand il spalwinking imi place:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie o spuma de la avon avandche