| anonim_4396 a întrebat:

Buna,

Mi-am luat ondulator de la Philips. Avand parul subtire, l-am setat la 130 de grade, cu duratie de 8 secunde/bucla. De ondulat mi s-a ondulat, dar parul s-a lasat dupa max o ora - doua. Am aplicat fixativ dupa ce am terminat. Exista vreo solutie ca buclele sa reziste mai mult? Ms. happy

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fixativ mi mult, temperatura mai mare dar atentie arde parul

| nedeea86 a răspuns (pentru RAY):

Da, stiu. Ms pentru raspuns! happy

| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Si eu am parul foarte subtire si stiu cum e. Dupa ce te speli pe par aplica spuma, strong sau extra-strong.Il poti usca cu feonul, il mai aspreste putin.Iar inainte de a-ti face buclele trebuie sa aplici pe suvite crema de coafat, fixeaza suvitele mult mai bine, e speciala pentru parul moale.Alta alternativa e sa te dai cu fixativ pe suvite(unul flexibil, nu strong, ca sa nu incarce parul foarte tare), iar la sfarsit dupa ce te-ai ondulat, te dai cu fixativ extra-strong.In felul asta vei avea bucle si a 2 a zi.Alte metode nu sunt.