| anonim_4396 a întrebat:

.Am o problema.Am parul drept, nu foarte lunga si subtire.Pe langa toate astea il am si foarte gras. Dupa 2 zile dupa ce il spal se ingrasa si are aspect uleios..HELP! Ce masti de par as putea folosi? Ce remedii naturiste? Ce sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| Chupulix a răspuns:

Hei. Am fost si eu in aceeasi situatie ca si tine. In primul rand, renunta la toate sampoanele pe care le ai prin casa si cumpara sampon si balsam de bebelusi, fiindca nu contin asa multe substante nenaturale. Apoi, stiu ca e vara, dar incearca sa nu il mai prinzi asa des. Am auzit si ca trecutul cu mana prin par duce la ingrasarea acestuia.
Daca folosesti uleiuri de par, la fel, renunta la ele. Eu spun sa nu-ti cumperi cine stie ce produse de par, fiindca ai un fir sensibil si l-ar ingrasa si mai mult.
Spala-te pe cap cu 3 albusuri de la un ou. Lasa parul cu aceasta solutie o jumatate de ora, apoi spala-te normal.
kiss

PS: Nu te spala foarte des pe par. Va duce la sensibilizarea scalpului si va produce si mai mult sebum.

2 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.Cu ce sampon te speli?
Foloseste Head& Shoulders cu Citrice, e foarte bun.

| QuiPp a răspuns:

BUNA!^^
-1.RENUNTA LA :placa (pentru ca daca ai parul uleios iti poti arde de tot parul), ondulator, spumade par, feon, sampoane din comert!
-2. nu folosi peria., un pieptane din lemn este cel mai bun pentru tine
- CAFEAUA este f bun pentru parul subtire;
- Sampoanele de la FAVISAN si Cosmetic Plant sunt cam cele mai bune, le gasesti in farmaci de tip PLAFAR, pret 11-12 lei;
- NU TE SPALA des pe cap ..asta e o greseala repetata foarte des...mai ales din 2 in 2 zile...:|trebuie sa te speli doar o data pe saptamana, avand in vedere problema ta;
- DACA ai parul uleios nu folosi balsam; http://www.testaholic.ro/......-si-moale/

SPER CA TE-AM AJUTAT, MULT NOROC ^^