| VrRos10 a întrebat:

Cum să imi fac o prietenă doar cu beneficii,fără să am relație cu ea? Ce să-i zic? "Bună, vrei sa fim prieteni cu beneficii?"
Am 20 ani și nu vreau relație și n-am avut. Nu sunt genul cu iubire și cu de astea.

Răspuns Câştigător
| Mopmop a răspuns:

Te intalnesti cu ea si dupa 3 iesiri in oras daca ii intri in chiloti ii spui clar : m-am simtit extraordinar si imi placi insa nu caut o relatie momentan.
Daca vrei ne intalnim ocazional pentru a ne simti bine impreuna.
Are 2 optiuni: te mai suna sau nu.
Restul sunt povesti...

5 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Caută pe tinder sau pe alte dating apps. Doar nu o abordezi ca mai sus, ii spui ce vrei de la inceput, dar nu din prima propoziție, trebuie sa te cunoască și fata mai intai puțin.

| Sofer a răspuns:

Mai bine iti faci o iubita sa o ai Full Time si ai sex cât dorești.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Site-uri de dating, dar trebuie sa arati foarte bine, mai ales daca tu vrei doar ceva de scurta durata!

| Cehoslovacia a răspuns:

Daca stii ca te tine portofelul la asa ceva ii poti propune direct, pana la urma despre asta-i vorba, fara rusine sau prejudecati prea multe.

| Mopmop a răspuns (pentru Cehoslovacia):

Cu tot respectul, prieten cu beneficii chiar asta inseamna ....doar sex. Fara discutii, sentimente, intalniri romantice, ce am facut la servici sau am sau nu bani de chirie.