| bebitza a întrebat:

Cum sa imi pastrez calmul atunci cand vad un baiat cu care am fost candva? am tinut enorm la el...ne-am despartit dar chiar daca a trecu mul timp de cand nu mai untem impreuna ceva tresare in mine cand il vad...

de fiecare data cand il vad devin agitata... oricat as vrea vrea sa fiu indiferenta nu pot...
va multumesc

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ai nevoie de altcineva pe care sa iubesti mai mult si sa fii mai fericita decat inainte... fara a fi ceva fortat. Cand vei fi multumita de viata ta iti va fi usor sa lasi trecutul in urma happy

| liz23 a răspuns:

Important e sa stii sa-ti controlezi reactiile, e greu dar e mai bine. Il urasti dar il vrei langa tine uneori.este o etapa normala si va trece. Solutia este sa incerci sa cunosti pe altcineva, sa-ti oferi ocazia sa zambesti din nou, iar el va fi undeva in trecutul tau.

| asya a răspuns:

Cred ca fiecare pateste la fel...si mai ales daca a fost ceva serios intre 2 persoane! De aceea eu nu cred in prietenia de dupa despartire...si nici ca poti sa fi indiferenta cand il vezi...

Răspuns utilizator avertizat
| denisa_4752 a răspuns:

Buna! sa inteleg ca inca mai simti ceva pentru el? cred ca e o reactie normala... dar gandeste te ca s a terminat.si incearca sa stai calmabig grinbafta.

| mary_9593 a răspuns:

E normal stai linistita mai ales daca e recent. cand o sa mai treaca timpul o sa fie mai bine si nu o sa mai ai astfel de reactii mai ales daca vei avea un nou iubit care cu siguranta te va face sa-l uiti pe acesta...

| Rivas a răspuns:

E nașpa sentimentul ăsta. Mi se întâmplă la fel. Au trecut ceva ani de când nu am ma văzut-o și totuși... Am căzut de acord să ne evităm, i-am spus că mă bucură încă prezența ei dar îmi face rău. M-a ascultat, și cu părere de rău sinceră mi-a spus că ea vrea altceva ceea ce eu nu pot să fiu. Asta e... Primii 10 ani sunt mai grei, după aia îmi trece. Cam greu, tot o visez după 3 ani și nu am găsit ieșire...

| denisa0906 a răspuns:

Pff si am am aceeasi problema uneori patesc si in vis straight face
e mai periculos in vis dintr`o data apare "X" in peisaj si simt ca ma sufoc pentru ca imi bate prea tare inima straight face da nu mai tin la el straight face...

| denisa0906 a răspuns:

sad hm. cum sa te ajut atunci? poate ca ar trebui sa te obisnuiesti cu ideea asta ca vei trece pe langa el mult timp de acum inainte si cand il vezi incearca sa nu te gandesti la el... prefa`te k nu il vezi... cu timpu te vei obisnui si nu o sa iti mai bata asa de tare inima in prezenta lui. vei vedea trebuie doar sa ai incredere in tine love struckbafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey, asa sunt si eu big grin Imi bate ft tare inima si de obicei imi apar lacrimi in ochi, dar nu ca as plange, nu sunt plangareata big grin
DOar asa, soo e normalwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu til pastra... gadestete ca a fost ceva foarte frumos candva... dar... s-a pierdut...si o sa intalnesti pe cineva mai bun ca el... o zi plaqta