| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-l uit pe fostul iubit, cu care mi-am inceput si viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| cami_6226 a răspuns:

Nu se poate asa ceva, il vei tine minte toata viata ta si nu ai ce sa faci sa uiti. experienta pe care ai avut o cu el este unica si asa va ramane, nu vei mai simti cu nimeni ce ai simtit cu el.imi pare rau, prin asta trecem toate fetele

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

DE uitat nu cred ca vei reusi, dar incearca sa fi cu un alt baiat, gandeste-te ca viata e frumoasa si ca nu trebuie sa te dai invinsa, fi puternica, nu iti distruge viata, plangand la nesfarsit...

| Nastia a răspuns:

Eu cred ca ar fi cel mai bine sa nu te mai gandesti la el si sa-ti faci un nou prieten, ...nici eu nu-l pot uita pe fostul, desi nu am facut-o cu el, ...ai grija de tine...

| Alina0491 a răspuns:

Pe primul nu-l poti uita nicioadata. ne-am desp de 5 ani. avem doar 9 luni impr. si acum am un prieten de 4 ani dar credeti`ma ca si acum ma gandesc mereu la el si-mi doresc sa-l vad si doar sa`mi spuna " buna ". E tare ciudat cum o singura persoana poate sa devina atat de importanta pentru tine incat sa ai un iubit de 4 ani si tu sa te gandesc inca la celalalt...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

... stiu, e greu nr 1 ramane vesnic 1, dar spec zic k, totdeauna, pe un tip il uiti cel mai sigur in bratele altuia! So, NEXT please! Succes! PSIHO

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceeasi intrebare mi; o pun si eu? Timpul cred ca le rezolva [e toate///...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Primul nu se uita niciodata...mai bine pastreaza-l ca p o amintire frumoasa si nu te mai gandi la trecut...gandeste-te ca a fost ceva frumos p care nu o sa uiti nicioadata si poate mai tarziu o sa deveniti prieteni...nu acum peste anii cand va vetii intalni...va veti aminti de lucrurile frumoase p care le-ati facut impreuna...ca u am patit si eu...nici eu nu pot sa-l uit desi au trecut deja 3 luni de cand ne-am despartit... fa-ti alt prieten. dar unul de te merita si pasreaza amintiri frumoase despre fostul k nu merita sa te gandesti la ceva urat ca si cum ar fi fost :X:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce trebuie sa fac sa nu ma mai gandesc la el?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.nu stiu sa spun, ca si eu trec prin aceasta situatie.nu el a fost primul, dar el a fost singurul pe care l-am iubit pana acum.si nu stiu ce sa fac sa-l uit.de o saptamana ne-am despartit dupa 2 ani de stat impreuna, si eram logoditi.si deja are pe alta.si nu accept faptul asta. poate din orgoliu, poate din iubire. dar incerc.si chiar nu stiu ce sa mai fac sa-l uit. poate e mai bine sa-l ocolesc. da-ti-mi niste sfaturi daca puteti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adevarul este ca si mie imi este parca tot mai greu odata cu trecerea timpului...si a trecut foarte mult timp de cand ne-am despartit. partea poate mai putin dificila pentru mine este ca lucram impreuna si stiu ca are o relatie cu o alta colega chiar daca momentan nu face public acest lucru... cel putin nu la toata lumea. cred ca lucrurile dintre ei vor trece inspre ceva mai serios - cred ca o va cere in casatorie - si gandul acesta ma sperie foarte tare. imi petrec foarte mult timp plangand din cauza asta si ma gandesc ce am facut eu de s-a ajuns aici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-l poti uita... a fost ceva special. Uneori am senzatia ca nu m-a iubit niciodata desi eu l-am iubit si il iubesc foarte mult.Am stat cu el aproape o jumatate de an dar tot acest timp el a mai stat cu una si inca mai sta cu toate ca s-a culcat cu mine. El a fost primul si chiar imi pare rau ca am facut-o.Il iubesc dar a fost greseala vietii mele.Doar si-a batut joc de mine dar mi-am dat seama prea tarziu...

| Jeonghyeo a răspuns:

Gasesti altul care sail inlocuiasca.

| unuzero a răspuns:

Este un slogan bun pentru asa ceva.
Keep walking!
winking

| 3ve a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.am avut un prieten in iarna, cu care mi-am inceput si eu viata sexuala.l-am iubit si il iubesc ft mult cu toate ca stiam in momentul in care am fost cu el ca avea prietena dar, el imi spunea ca se va desparti de ea. cu toate astea nu a facut chestia asta.acum el imi reproseaza ca am fost cu el doar ca sa ne f***, dar eu stiu ca nu este asa.am facut-o cu el pentru ca il iubeam dar el nu a stiut sa aprecieze asta.incercand sa il uit am mai fost impreuna de atunci cu 2 baietii dar to nu pot sa il uit.ce sa fac in privinta asta?