| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-l uit pe fostul iubit? Sufar deja de prea mult timp, dati-mi va rog un sfat ce sa fac. Fara (cautati altu, ceva in afara de asta)Ms pentru ajutor. Funda si puncte!

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

O despartire e mereu dureroasa atunci cand ai iubit persoana respectiva,cand ti-ai facut sperante.
Sa treci peste nu e deloc usor mai ales pentru un emotiv,un incepator,un visator.
De aceea e mai sanatos sa fii mai relaxata intr-o relatie, sa nu visezi la printi si printese, happy-ending-uri.

Nu pot sa-ti dau un sfat pentru ca nu exista leac decat in inima ta.

Insa ai un prieten bun alaturi de tine mereu :TIMPUL.
Doar el o sa iti aline durerea si deznadejdea.

| cupcake02 a răspuns:

Cel mai mult m-a ajutat in situatia ta sa imi caut un serial luuuuuung care sa imi placa foarte mult. In 2 zile imi revenisem aproape complet. Trucul este sa ai ceva care sa iti capteze atentia foarte tare, la mine a mers cu filme/seriale, dar poate tu descoperi ceva si mai potrivit pentru tine! Succes si capul sus, nu e ultimul din lume si cu timpul vei gasi baieti mult mai buni decat el, chiar daca acum ti se pare imposibil.

| Anablondyi a răspuns:

Iti dai seama ca toate sutnem la fellaughing? ca toate suferim dupa fostul iubit si ca toate credem ca fostul a fost cel mai bun cel mai tare si cel care merita totul? laughing e amuzant pentru ca nu ai ce face,, suferinta va trece de la sine asta ee! nu ai ce sa mananci sau ce sa bei ca sati treaca happy inima o sa se regenereze dupa un timp,,, asa a fost si la mine si crede-ma ca nu mai tin nici macar un pic la fostul pr...adica la cel la care chiar am tinut ca la ochii din cap:-J o sa se rezolve totul dar tu ai vointa, si nu crede ca el a fost cel mai bun pentru ca in viata gasesti cei mai bun atunci cand te astepti mai putin, si viata ta de abia incepe! traiesteti viata mergi la petreceri sau da chiar tu petreceri, flirteaza cu toti baietii care iti stau in cale si vei ajuge sa simpatizezi unul de acolo,,, unul dintre ei; 0winking si le pe tine...veti if impreuna.si stii tu toata povestea:*! baftaaaa scumpaaa >big grinbig grin

| Byankaa66 a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu Cristi, daca iesirile cu prietenii, cititul, filmele sau alte lucruri de genu nu ti-au fost de ajutor pana acum inseamna ca trebuie sa incerci sa fii cu altcineva, pentru ca pana la urma cui pe cui se scoate. Gandeste`te ca prietenii nu vor avea tot timpul vreme sa stea cu tine si e clar ca in momentele de singuratate gandul tau va fi tot la fostul.

| PanaDeIdei a răspuns:

Buna. Nu trebuie sa suferi pentru un baiat, gandeste-te cati vor mai fi. Daca tu nu vrei, nu trebuie sa iti faci altul, pana nu te vei simtii din nou pregatita. Dar, atunci cand iubim trebuie sa si suferim. Nu exista iubire fara suferinta. Gandeste-te... daca ar fi doar iubire, nu ai aprecia-o pentru ca nu ai stii ce inseamna sa suferi. Nu doar tu treci prin asta.

Eu ti-as propune sa te uiti la comedii, sa stai mereu alaturi de prieteni si sa incerci sa inlaturi poze sau lucruri care iti amintesc de fostul tau prieten. Sper ca te-am ajutat si nu mai fii trista! :*

| Aly_2611 a răspuns:

Gasesteti un hobby thinking iesi afara nu sta in casa...

| hiphopgirl a răspuns:

Dupa parerea mea eu mias gasi prima un iubit si i-as face ciuda daca el nu tea apreciat sa simta cat e de dureros.Succes!

| bebe23 a răspuns:

Cine spune sa cauti pe altcineva nu stie ce inseamna sa suferi dupa o persoana! din punct de vedere sentimental nu esti pregatita sa ai o relatie...o sa il uiti cu timpul asta e clar dar pana atunci ai putea sa faci numai lucruri care iti plac.sa citesti sa desenezi sa iesi cu pritenii(chiar daca nu ai chef de iesit cineva din grup trebuie sa faca o gluma si tot razi). bafta!

| gabrielaoana11 a răspuns:

Pai incearca sal convingi sa se intoarca la tine dar nu fi prea insistenta dal nu merge incferaca sa treci peste funda puncte?

| TeManancCuNutella a răspuns:

Cere ajutorul prietenelor, ele te vor intelege, si te vor ajuta, iar daca nu, gaseste si tu altceva de facut de ex, sa te duci prin parc, la o piscina, sa te plimbi cu rolele, ceva care sa nu te faca sa te gandesti la fostul iubit.
Sper ca ti-am fost de folos!

| criss_2399 a răspuns:

Incerca sa-ti ocupi timpul liber cu distractii etc., totul e trecator si nu face sa suferi atit pentru o persoana caci viata asta e prea scurta ca sa suferi...da e greu am trecut si eu prin asta dar nu se opreste tot aici depune un efort si lasa durerea intr-o parte ...mereu cind perdem ceva ce iubim mult ne gindim numai la lucrurile bune legat de acesta dar gindestele la minussurile pe care le are si nu va mai fi totul atit de rau.

| Blazer a răspuns:

Sex si trece, e cea mai buna solutie, cel putin pentru mine.

| cristi_3894 a răspuns:

Nu prea ai cum altfel. Cauta bine... si gaseste pe cineva care sa iti placa cu adevarat, nu primul care il vezi pe strada.
Sfaturi de genul "iesi cu prietena", "du-te la film" sunt degeaba, pur si simplu nu merg.