| eledamon a întrebat:

Cum să mă apropiu de un băiat pe care-l plac, și ce să vorbesc cu el, dacă nici nu ne cunoaștem, și nici nu am vorbit față-n față cu el, numai pe facebook?

3 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

In primul rand inveti ca se scrie si se pronunta: " sa ma apropii".
Daca vorbiti pe facebook ce poate fi asa greu sa il abordezi si in realitate? Fa-i cu mana/saluta-l daca ati vorbit pe facebook. E clar ca te va recunoaste si te va saluta la randul sau. Dupa fii tu insati si daca e sa fie ceva. va fi

| AlynaEremiaFan1999 a răspuns:

Il intrebi intr-o zi pe fb daca ar vrea sa va intalniti in viata reala sa va cunoasteti mai bine,si puteti sa va plimbati,sa vorbiti despre ce va place sa faceti,lucuri din trecut,il intrebi daca a mai avut prietena, daca are prietena in prezent, in caz ca a avut si nu mai are il intrebi dc s-a sfarsit, te interesezi de pasiunile lui, incepi sa ii cunosti prietenii si iesi pe afara cu el si prietenii lui si asa incetu cu incetu va apropiati happy

| IntrebariDinSatulMeu a răspuns:

Încearcă să îţi dai o întâlnire cu el, apoi începe să povesteşti despre tine, iar el o sa-ţi povestească despre el.
După mai multe întâlniri în care puteţi merge la film, prin parc, acasă la unul dintre voi, încearca să-l săruţi, el nu se va opri! Baftă