| MisterDariusBoy a întrebat:

Cum sa ma impac cu fostul meu prieten?:-

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Din "umila" mea experienta."nimic nu mai e cum a fost". Daca acest lucru e doar dorinta ta, cu atat mai putine sanse ai ca totul sa fie ca altadata, tot timpul va exista "o umbra " a trecutului. Sincer, te sfatuiesc sa nu faci acest lucru, decat doar daca el vine la tine.

2 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Ar trebui sa ne spuimai multe despre asta.
Depinde cine a cauzat despartirea, mai multe.
Oriqm daca tie chiar iti e dor de el, mai cauta l macar o singura daca. Vorbeste cu el si intreaba l daca e de acord sa o luati de la capat. Dai timp de gandire daca are nevoie, cereti iertare dacaai gresit.Sa nu crezi ca e o umilinta.Cand iubesti nimic din ceea ce faci nu e umilitor, ci doar din dragoste.
Daca nu vrea mai bine l-ai uita, nu te mai face sa suferi singura.
Pup ai grija de tine...

| alecsutza_4184 a răspuns:

Pai in primul rand conteaza daca si el mai tine la tine si sa nu iti fie ranite chiar foarte grav sentimentele si sa cazi intr-o depresie,
chiar daca speranta moare ultima e bine sa te asiguri inainte ca el mai tine car de cat la tine si at sa incerci sa reaprinzi acel foc al iubirii ori prin a sta de vb cu el, ori prin ai da de inteles ca asta vrei si sa incepi sa ii faci putin mai mult pe plac
dar acum nic saexagerezi pentru ca ap se va invata si nu va fi bine pentru ca se vor ajunge la alte chestii...
incearca unele dn metodele de mai sus si vezi care functionaza, asta numai daca vrei.
succes si daca incerci una dn sugestii te rog sa ma anunti.
repet fol sol de mai sus daca vrei
sper ca o sa te ajut.