| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma port cu baiatul de care imi place avand in vedereca tocmai s-a despartit de prietena lui?

Răspuns Câştigător
| ghem a răspuns:

Poate inca mai are sentimente fata de fosta prietena a lui. asa ca stai cuminte in banca ta si fii alaturi de el ca amica, mai mult nu. daca lucrurile o s ameraga cum speri tu, atunci povestea o sa aiba un final fericit, in caz ca se va reimpaca cu fosta lui, atunci sa nu regreti ca l ai placut. In viata exista si castigatori si invinsi. Trebuie sa avem rabdare pana se termina jocul ca sa stim rezultatul, iar atunci cand ori suntem pe podium ori langa podium trebuie sa stim sa acceptam situatia si sa mergem mai departe. bata

5 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Cu rabare

| Farcas a răspuns:

Rabdare am vrut sa scriu happy

| Mya a răspuns:

Pentru inceput ai rabdare... posibil ca acesta sa aiba sentimente pentru ea si sa se gandeasca la o impacare.(nu ne-ai precizat motivul despartirii sau cine a luat aceasta hotarare)
Abia apoi incearca sa te apropii de el(iar, nu ne-ai spus daca vorbiti sau el te stie doar din vedere). Si cum sa te apropii... ori de cate ori ai ocazia, intra in dialog cu el, arata-te interesata si asteapta sa reactioneze...

| catalina_2916 a răspuns:

Stai in preajma lui, zambeste-i mereu, ajuta-l cand are nevoie, fa-i complimente subtile, da-i de inteles ca ai vrea sa-ti faci un iubit...

| Ys a răspuns:

Pai fii u aceea persoana care sta mai mult cu el adica sa fii u aceea persoana care ii tine locul prietenei de care s-a despartit, dai sfaturi daca are nevoie...si dupa poate realizeza k fara ea este mai bine si cu u este asa de fericit