| Mariela_1621 a întrebat:

Cum sa ma razbun pe un baiat cu care am fost?
Am avut cu elo relatie scurta timp de cateva saptamani, el tot a spus ca se va schimba pentru mine tot avea obieciul sa stea pana tarziu seara cu prietenii pe banca in fata blocului si eu i-am spus ca nu imi place de ei pentru ca beau si injura si se comporta ca golanii. El m-a mintit ca nu va mai avea de a face cu ei iar cand l-am prins ca a revenit la vechile obiceiuri i-am dat o palma si atunci s-a suparat foarte tare pe mine si m-a parasit

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ce să faci tu măi? Să te răzbuni?
Bine-ai face să te bucuri că nu te-a călcat în picioare acolo. Să-l pocneşti de faţă cu prietenii lui?! Vai de capul tău de care plantaţie de cucuie ar fi trebuit să iei!
Nu te răzbuni ci te bucuri că nu te-a pocnit şi el aşa cum în mod clar şi evident meritai căci era totuşi legitimă apărare!
În altă ordine de idei, după DOAR câteva săptămâni de relaţie, tu nu ai niciun drept să decizi asupra vieţii lui şi nu ai niciun drept să-ţi dai tu cu părerea cu privire la prietenii lui şi cum percepe el durerea!
Ah, n-ai nimerit căţeluşul pe care ţi-l doreai? Ce să-ţi spun sunt trist.
Felicitări, de pe urma ta s-a mai născut un misogin!
Eu să fiu în locul lui te-aş termina din punct de vedere psihic şi nici măcar chiloţii de pe tine să ţi se mai pară siguri! Nu meriţi nici să respiri, dară-mi-te să stai în aceiaşi societate cu oamenii!
Sper să te îndrăgosteşti nebuneşte de următorul care să-şi bată joc de tine şi eventual să te şi snopească cu bătaia că aşa meritaţi voi toate astea superficiale care aveţi senzaţia că totul vi se cuvine şi că tot ceea ce spuneţi voi este neapărat corect!
Salut!

| Anecherry a răspuns:

Si la ce te asteptai? Sa te pupe si sa iti ceara iertare? Nee, e baiat si nu se poate priva de lucrurile care-i plac doar de dragul tau. Chiar daca zici ca-s obiceiuri proaste, tu cum te-ai simti sa iti impuna sa renunti la prietenele tale, doar pentru ca sunteti inebunite dupa cumparaturi(e un exemplu banal). are o viata si este liber sa faca alegeri pentru el, indiferent daca le face bine sau nu. tu daca tineai macar un pic la el, nu ii cereai sa se schimbe pentru tine, ii respectai obiceiurile si libertatea de face si de a fi ce vrea. Daca nu ti-a convenit comportamentul lui si a prietenilor lui, puteai sa faci foarte bine si sa te indepartezi, nu sa te trezesti ca decizi ce e mai bine pentru el.
Vrei sa te razbuni? Ti-a ranit orgoliul cumva, ca nu ti-a stat sub papuc? Hmm, ce urat din partea lui. Mai, mai ce ti-i cu fetele astea.

| Anecherry a răspuns:

Vroiam sa-ti mai spun ceva, dar mi-am uitat ideea. cat timp am stat eu printre baieti, nu ai stat tu printre fete, si crede-ma ca si unul pampalau sa fi fost, si usor de manevrat, nu ar fi rabdat. cel putin, i se acrea si stai sa vezi ce era de capul tau atunci. acum crede-ma ca ai scapat foarte usor. bye

| Duhovnicul a răspuns:

Sper ca nu mai e cazul sa iti spun de ce anume te-a parasit daca l-ai tratat ca pe un sclav... Eu daca eram in locul lui maturam cu tine pe jos. Sa se schimbe pentru tine, de ce anume? Tu ti-ai luat barbat sau caine? Cumpara-i si o zgarda sa se vada ca are stapana. Cand esti cu o persoana stai alaturi si il accepti, nu ii impui ce si cum sa faca, eventual daca intr-adevar nu iti convenea ceva, lucrurile astea trebuie discutate calm si cu seriozitate, nu asa ca si interdictie : " sa nu te mai duci cu amicii tai la o bere ". Tu ai fi vrut sa stea la cheremul tau si sa iti asculte fiecare comanda banuiesc. Eh uite de asta sunt burlac convins, o cunosc si pe sora-mea, care il joaca pe degete cum vrea ea pe sotul ei, si tot ce spune ea, el aproba si da din cap, imi vine sa dau de pamant cu ea chit ca suntem rude, chestia asta nu o voi tolera niciodata, si cu el la fel pentru ca sunt unii care nici nu merita sa fie numiti barbati, sunt doar niste specimene cu boasele pe post de ornament. Ce va mai ofticati cand dati de un baiat pe care il duce dibla si nu pune botu` la dulcegariile voastre, si pe care nu il puteti dresa cum vreti voi. Nu toti barbatii sunt cocalari imaturi care balesc dupa tine si sunt gata sa isi abandoneze familia, colegii, prietenii, banii, visele, pasiunile si demnitatea pentru cracii tai, mai sunt si masculi inteligenti, so get used to it.

| Anonima3127 a răspuns:

Si totusi, de ce ai vrea sa te razbuni? pana la urma urmei a fost vorba de cateva saptamani.Nu te poti astepta ca cineva sa renunte la viata lui in cateva saptamani pentru tine.Trebuia sa il intelegi si tu pe el, si sa nu faci presiuni asupra lui.Era normal sa se mai intalneasca cu prietenii lui.Indiferent de comportamentul lor, erau prietenii lui si nu putea renunta asa usor la ei.Mai ales pentru o relatie care dura de cateva saptamani nu poti renunta la prietenii tai de o viata.Ar fi trebuit sa vorbesti cu el cu calm, sa fii alaturi de el, sa ii oferi tot sprijinul tau, doar asa puteai sa-l desparti de prietenii lui. Iar palma, e si normal sa se supere enorm.Pana la urma urmei tu ai vrut sa iasa totul cum spuneai tu, fara sa tii cont si de sentimentele lui

| ana_3219 a răspuns:

Razbunarea...arma prostului! cauta pe altcineva. nu incerca sa schimbi persoana de langa tine, cauta ceva ce ti se potriveste. iar faza cu palma...lasa de dorit la o fata sad bft!

| Micheline a răspuns:

De ce sa te razbuni? Stiu ca razbunarea e dulce, dar pentru moment.Nu cred ca, castigi ceva.Trebuie sa ii arati ca nu iti pasa, ca esti indiferenta.Asta doare cel mai tare.Crezi ca daca o sa iesi cu alt baiat o sa rezolve ceva?oh go onLasa de dorit.Cu cat vei parea mai bine dispusa mai fericita etc. cu atat va fi mai bine atat pentru tine cat si pentru dorinta ta de razbunare.happy

| Nic0L a răspuns:

Hi, Dc sa te razbuni? razbunarea e arma prostului si eu nu vreau sa cred asta despre tine. Chestia e ca ai reactionat cam aiurea sa ii dai o palma puteai macar cand sunteti doar voi sa vorbiti nu sa il faci "de ras" in fata prietenilor nu cred ca tie tiar fi venit bine in fata amicelor tale sa iti dea o palma. punete si in locul lui. Nu vreau sa te critic dar asta este parerea mea. Si nu trebuie sa te razbuni arata-i lui ce a pierdut. sa ii para lui rau ca ti-a dat "liber" si sa se intoarca daca il mai vrei inapoi daca nu las-o balta nu iti bate capu cu toata lumea. sa ai grija de tine

| ldyg a răspuns:

Pai stii. un baiat nu renunta la prietenii lui de o viata pentru o fata cu care e de 2-3 saptamani. regula boys are whatever, friends are forever e valabila si la ei happy. nu ai de ce sa te razbuni. Nu poti sa ai pretentia sa asculte de tine dupa cateva saptamani de relatie cand sentimente nici nu prea exista.

| xD a răspuns:

Daca vrei sa fi cu cineva il accepti asa cum e...
are dreptul sa isi aleaga prietenii...

Considera ca te-ai razbunat deja pe el happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu zic, ca ai putea sa iesi cu altcineva in fata lui