| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-mi ajut prietenul sa-si urmeze visele? Are foarte multe, dar spune ca e neinspirat si nu isi gaseste motivatia de ceva timp pentru a lucra la ele. Am observat ca atunci cand ii spun eu sa lucreze, o face si chiar imi spune ca eu sunt motivatia lui, dar nu vreau sa stau toata ziua cu gura pe el ca o soacra si sa-i dau ordine, vreau sa vina din el chestia asta. E o persoana foarte ambitioasa, nu stiu de ce e asa lenes in ultimele luni. Oare e deprimat?
Cum sa-l incurajez subtil?

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E plictisit de tine nu oferi adrenalina

| neutrino a răspuns:

Participa si tu la visele lui si ai sa vezi cat de mult se va implica el atunci.

| UnBroken2016 a răspuns:

De ce nu il intrebi pe el daca este deprimat? Nu stiu de ce ai crede ca cineva de pe aici ar stii ceva despre starea lui de spirit. Cat despre "subtil" nu cred ca va functiona. Deja ai spus ca ii mai zici tu din cand in cand dar isi pierde interesul. Cred ca el are nevoie de un "avant" mai mare.

| OMFGConrad a răspuns:

Vrea sex, subtil băiat.

| anonim_4396 explică (pentru OMFGConrad):

Nu duce lipsa, crede-ma laughing

| Tirana_Nentori_1918 a răspuns:

Nu te duce sa stai ca soacra... Prieten = iubit nu? atunci cand te duci la el saruta-l giugiulitiva... Zii ca daca isi atinge nu stiu ce obiectiv faci nu stiu ce chedtie fii iventiva