| haka a întrebat:

Cum sa-mi conving parinti sa-mi iau un caine funda plus vot va rog urgent

Răspuns Câştigător
| Cloudless a răspuns:

E greu, asta-i clar. Cel mai simplu ar fi sa stie ca esti responsabil si ca poti sa ai grija de o alta fiinta. Daca ai degand doar sa il imbratisezi din cand in cand sau sa il duci la plimbare atunci mai bine renunti, altfel parintii tai vor trebui sa iti faca treaba si pana la urma il vor alunga. In caz ca poti avea grija de el tine cont de cat de mare e locuinta voastra si situatia financiara si discuta cu ei oferind argumente fara a se ajunge la o cearta. Daca incepe cearta deja ai pierdut.

5 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Simplu...Ii convingi spunandu-le ca nu iei un pitbull sau un rotwailer sa sara la eibig grin

| FucktheSystem a răspuns:

Învață să alegi categoriile.
În rest dacă mă-ta nu vrea să-ți ia nu o să-ți ia, că ea e bossul casei și te te adaptezi.
Și așa sunt suficienți maidanezi și pe site și prin fața blocului, dă-le de mâncare ălora.

| GeorgeX1999 a răspuns:

In primul rand alege categoriile
2. spune-le ca ai sa fii cuminte si ca o sai asculti
3.trebuie sa le spuii ca vei fi responsabil cu curatenia
4.ia-ti o rasa de ex:
beagle
bichon
chiuaua
pechinez
bulldog francez(am avut si e un caine extraordinar)
sper ca te-am ajutat

| almo08 a răspuns:

Nu iti lua caine! cainii trebuie omorati!

| Silviubmx a răspuns:

Tu trebuie sa fii omorat nu cainii sunt si ei niste fiinte