| Sawarekh a întrebat:

Cum sa-mi dau seama ca o tipa nu se limiteaza doar la o aventura? Aveti vreo idee?

Efectiv m-am saturat!

De curand am iesit in club, si am legat o conexiune cu o tipa, am iesit la o tigara si am lasat sa decurga totul natural, sa nu par genul ''disperat''.
I-am zis daca vrea sa tinem legatura, mi-a cerut instagramu, ca sa ne cunoastem cu alta ocazie.

Dupa cateva ore, dimineata a spus : ''mi-a placut de tine, iti propun sa vi pe la mine daca nu ai nici un plan''

Da, sunt barbat si da, nu-mi plac aventurile, si da am luat teapa, am crezut totusi ca nu va dori doar o aventura.

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Hm.
Daca nu te duceai, ai fi inteles singur.Sau i-ai fi starnit curiozitatea,pentru ca femeile sunt curioase foc,ar fi fost o sansa s-o faci sa se indragosteasca de tine.
Genul asta (de femei) are nevoie de educatie si nu-ti ramane decat sa le-o faci tu,pentru ca un refuz le intriga teribil si vor sa afle motivul,de obicei.
Pe urma, in cluburi nu prea ai sanse sa gasesti ceva calitativ, desi se poate intampla.
Continua sa fii atent si da importanta oricarei fete care iti da, sau careia ii dai, atentie.
Poate ca exista fete care asteapta un semn de la tine si tu nici macar nu ti-ai dat seama.Invata sa observi semnele lor.
happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te asteptai in club sa incepi o relatie de durata?

| Sawarekh explică (pentru suntserios):

Asta asa este....eu doar am gandit ca e cea mai rapita metoda de a cunoaste pe cineva.
Bine faza este ca, am stat mult la discutii cand am iesit la ''tigara''
Efectiv, tipa era inoefensiva, parea inteligenta, nu m as fi asteptat.

| Hammurabi a răspuns:

O tipă pe care abia ai cunoscut-o și deja te invită la ea!
Pe bune?
Cât de greu e să te prinzi că nu vrea decât sex? și să refuzi să mergi la ea dacă nu-ți convine?

Nici mie nu-mi plac aventurile dubioase. Nu intru în pat cu o femeie dacă nu o cunosc suficient de bine.
Dar nu m-a violat niciuna până acum. rolling on the floor

| Sawarekh explică (pentru Hammurabi):

Probabil nici experienta prea mare, deci na laughing
Dar totusi am sperat, fiind mai eleganta, inteligenta. am fost naiv, am sperat ca totusi nu doreste doar sex.

Intrebarea este cum sa anticipez eu ca o tipa nu ar vrea doar aventura, si ar vrea ceva pe termen lung? daca tot asa, ma place cineva de la un party, etc.

| Hammurabi a răspuns (pentru Sawarekh):

Nu e prea greu.
Cele care vor doar sex ocazional, nu sunt dispuse să piardă prea mult timp cu tine (n-au de ce, oferta pentru ele e destul de bogată)

| Sawarekh explică (pentru Hammurabi):

Daa face sens corect!

| Emma30555 a răspuns:

Exista și bărbați și femei care cauta aventuri sau care poate se simt singuri și nu pied timpul. Mulți bărbați ar fi fericiți sa primească genul asta de propunere dar tu dacă cauți relație serioasa axează te pe fete mai serioase. În club dacă te duci, cauta tu o fata care ți place și socializează cu ea, dacă ea se da la tine sunt semne ca ar putea sa caute aventura

| helpforyou a răspuns:

Din ce povestesti tu ea nu isi doreste o relatie stabila. Daca doar dupa cateva zile te-a chemat la ea, inseamna ca doreste o aventura cu tine, cel mai probabil.
Dar nu este imposibil sa nu se transforme intr-o relatie. Pentru asta tu trebuie sa fii "vinovatul" principal.

Tu esti responsabil daca o tipa se indragosteste de tine sau nu. Daca tu nu reusesti sa o faci sa se indragosteasca nu are rost sa astepti ca fata sa se indragosteasca singura de tine.

| Sawarekh explică (pentru helpforyou):

M a chemat imediat, dupa cateva ore dupa ce ak vorbitlaughing scuze daca nu m-am exprimat cum trebuie.

Daat chiar are sens ce spui happy

| haileewatson a răspuns:

Incel alert

| Ali1998 a răspuns:

De obicei fetele care nu vor aventuri și te plac cu adevărat, stau departe și te lasă să fierbi puțin după ele, îți dau semnale marea majoritate. Poți fi atent la gesturi, la cât de mult comunica etc

| Sawarekh explică (pentru Ali1998):

Off si chiar voiam a 2- a zi sa ne vedem la o cafea.
Dar nu...a preferat sa facem direct, iar a 2-a zi s-a facut ca nimic nu s-a intamplat.
Si-a batut joc de mine.

| ___qAFG a răspuns:

Dacă va dori sa discutați mai des, dacă te va cauta și va da semne ca va vrea ceva este evident. Dacă nu supune-o unei probe, cum ar fi, pune un prieten sa se dea la ea, sa se întâlnească și îți vei da seama foarte repede dacă chiar gândul ei e la tine sau e doar o aventura. Sau poți discuta cu ea ca ultima soluție

| Sawarekh explică (pentru ___qAFG):

Am intelessad oricum deja nu mai vorbeste, e clara treaba.
Sunt dezamagit, fiindca chiar imi parea draguta...Imi e greu sa inteleg cum pot unele persoane sa traca asa rapid peste asta, ca si cum nimic nu s-a intamplat? mai ales ca femeie.....Doamne.