| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa nu mai fiu o persoana emotiva, sunt foarte emotiv. Lacrimez si daca citesc ceva trist sau ma uit la un film trist. Cum as putea sa nu mai fiu asa emotiv? Sa fii emotiv e un mare defect pot sa spun.

Răspuns Câştigător
| iFakeFeelings a răspuns:

Uneori nu este neapărat un defect să fii emotiv, dar încearcă să nu mai pui atâta suflet la orice lucru' mărunt.Ai putea să încerci să te schimbi dar nu cred că va fi prea ușor.Totuși poți să încerci să fii mai indiferent sau să încerci să-ți stăpânești emoțiile.Nu știu ce aș putea spune, dar nu e neapărată nevoie să te schimbi, cine te iubește sau ține la tine te va aprecia așa cum ești.Totul depinde de tine. Sper că te-am ajutat.Toate cele bune. ^^

6 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Iesind afara din casa in pnm..lavindu-te cu capul de realitate... facand-ti prieteni adevarati...intrand in belele.iti mai insir?

| Public22 a răspuns:

Cred ca un psiholog te-ar ajuta cel mai bine.

| einenebun23 a răspuns:

Dar de ce consideri asta ca si un defect? E frumos sa fi sentimental de 2 ori mai bine decat sa fi rece si sa nu iti pese de absolut nimic.

| OwlMyGod a răspuns:

E posibil sa fi emotiv din cauza lipsei de vitamine. Fa-ti analizele.

| AngelaMatache892 a răspuns:

Esti prost, pot sa spun

| Markusfrtt a răspuns (pentru AngelaMatache892):

Cand zici ca sunt prost, cred ca te descri pe tine, nu pe mine. Nu ma cunosti, asa vezi-ti de viata ta.