| danutzaa_8756 a întrebat:

Cum sa pari indiferenta fata de un baiat care te-a ranit si care probabil crede ca esti moarta dupa el? Cum il faci sa isi dea seama ca te-a pierdut si ca nu mai inseamna nimic pentru tine chiar daca poate nu este intru totul adevarat? PlZ RAsp... fundita

7 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Indiferenta este cuvantul cheie. Degeaba te mai amarasti singura incercand sa il faci sa regrete ca te-a pierdut. Cel mai bine punct, si de la capatwinking

| BaByTzZa a răspuns:

Ar trebuie sa te porti indiferenta cand il vezi pe str sa nu il mai bg in seama ca sa isi de-a seama ca nu mai vrei sa ai nimic cu el si sa incerci sa iti faci un gagik now pe care sa il vada si ex taw sa vada ca tiai facut si iubit now si chiar nu te mai inters pers lui fii fericta in prejma lui da parerea mea nu prea cred ca e bine cf ca sa te porti indiferenta daca tu il iubesti ar trebui sa vb cu el sa ii spui ca tu il iubesti si ca ar merita sa va mai dati o sansa poate o sa vrea si el... daca nu fa cum ti-am zis cu indiferenta cum crezi tu ca e mai bine eu ti-am dat un rasp doar tongue ai grija de tine pup

| innulea a răspuns:

Salut dana.

hmm, am avut si eu asa situatii...

probabil poti sa faci astfel:

daca studiati impreuna in aceeasi scoala.

cind mergi pe holuri:
1. fa-te ca nu-l observi
2. poti sa mergi alaturi de un coleg de clasa, si sa te amuzi, de parca ti-ar fi super de amuzant.
3.nu te uita la el, caci crede ca il urmaresti...

Si daca el v-a vedea ca tii in cot de dinsu, sa stii ca isi va schimba parerea.

O SA MEARGA.

bafta tongue

| cryss_1828 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa rupi orice legatura cu el.Sa nu ii mai raspunzi daca te contacteaza.Sa iesi cu prietenii vechi, sa iti faci altii noi.Sa razi, sa te distrezi mereu.Sa nu te vada ca suferi, ca esti trista. Poti chiar sa iti gasesti un nou baiat care sa te merite si sa fi naturala, nu sa te prefaci ca el sa vada ca ai inceput sa treci peste el si ca cel cu care esti e mult mai bun ca el. Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul tau, cu siguranta nu este totul adevarat. Daca nu mai simtea-i ceva pentru el, atunci nu ai mai fi postat aici.
E o melodie care spune: "indiferenta doare cel mai tare" si eu, coincidenta sau nu, am ascultat-o chiar dupa ce am incheiat relatia, ea lasandu-mi o senzatie de indiferenta.
In fine, trebuie sa il ignori total, sa fi indiferenta la tot ce spune sau face el, desi probabil uneori iti e destul de greu.
Pa, pa!

| thecrissty a răspuns:

Pai daca chiar nu mai iti place de el fii indiferenta si nu il mai baga in seama sau nu il mai face sa se simta admirat de toata lumea inclusiv de tine cam astea ar fi cateva solutii in care cred ca sunt destul de bune

| altidore a răspuns:

Nu mai vbii cu el si lasa-l sa vina la tine asa vei vedea daca chiar te iuebstewinking