| Paula22anonima21 a întrebat:

Salutare tuturor.
Am 19 ani și recent( acum 3 zile) am încheiat o relație de 2 ani jumate, pentru că era lipsa de înțelegere in ultimul timp când el voia să facem dragoste eu îl respingeam și când voia să ne sărutăm sau să dormim la brațe din motivul asta el credea că am pe altcineva și a început cu violență. Tot în ziua aia el a plecat dar noi ținem legătură și am acum și am ajuns până să dormim împreună pe apel… și mă implora sa plec la el și sa reîncepem, să nu dăm cu piciorul la relație. P.s mentionez că, cât timp am fost cu el mereu aruncam unul in altul cu cuvinte jignitoare si ca și cum ne-am plictisit unul de celălalt el mai folosea multe înjurături și se lua de oricine din familia mea, dar acum dupa 3 zile fără să ne vedem deloc suferim foarte mult unul dupa celălalt!
Ca de la fată la fată. Va rog un sfat să punem punct definitiv sau să mai încercăm odată?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Game over,ăla nu se va schimba în bine și în rău,vede că nu poți fara el,te va amenința,te va căuta, ăștia geloși au și probleme mintale, ai grija de tine nu da detalii unde stai nimănui, bărbați nu suporta să îți piardă prada, tipic romanesc tu ești de vina el e sfânt

| Violleta2022 a răspuns:

Cauta-ti altul, unul cu care sa nu te certi, sa nu te jignesca si sa fie langa tine, fiindca relatia cu acela nu este una fericita si nici de viitor, deoarece nu sunteti compatibili.

| mihai69 a răspuns:

Punct, fără nicio virgulă!

| AntonIacobescu619 a răspuns (pentru mihai69):

Dar tu tinere domnisor pe nume Mihai doar ce ai pus virgula

| Madaxo97 a răspuns:

Suferiți amândoi unul dupa altul? Pe bune? Suferi si tânjești după certuri, jigniri, violență fizică si verbala? Eu nu cred. E doar un atașament toxic pe care l-ai format față de el, oricâte șanse v-ați da, degeaba, daca el e toxic, sau amândoi sunteți. Nu mai zice ca e iubire, e o iluzie doar, un atașament bolnav la voi, atâta tot, iubirea nu înseamnă jigniri, comportament violent, daca te iubea nu te-ar fi lovit si jignit.

| just4ubr2015 a răspuns:

El vroia doar la tine sa te calareasca e important si sexul in relatie dar trebuie si partenera sa isi doreasca nu ai pierdut nimic daca nu te intelege si nu te face sa iti doresti lucrul ala lasa-l ca nu merita

| Alexalex1000 a răspuns:

Este o relație toxica. Daca te vei împacă cu el vei avea mereu o relație toxica și nu cred că asta îți dorești. Pune stop aici și gata

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Ce descrii tu, este de fapt o relație toxică.
Ai cuvântul meu, că e mai bine că s-a terminat.
Mergi mai departe!
Meriți ceva mai bun!
Evită orice contact cu el și ai să vezi că îți trece.

| AntonIacobescu619 a răspuns:

Eu,ca persoana de sex opus as spune sa i mai arunci un os la acest pusti si daca te mai jigneste il duci inapoi la MAMUCA lui!

| Mihay2023 a răspuns:

Buna, daca de la varsta asta s-a inceput deja cu violenta si jigniri unul fata de celalalt+ familia, nu stiu unde se va ajunge peste cativa anii, inteleg ca va iubiti unul pe altul si din cauza geloziei el se manifesta asa, dar gandeste-te la tine in primul rand si la sanatatea ta. Tu il cunosti mai bine ce persoana este si daca mai merita o a 2-a sansa.