| I'mPerfect(a)! a întrebat:

Cum sa scapi de dependenta de relatie, mai precis - de partener!?

Voi cum faceti? Sunteti dependenti?

Răspuns Câştigător
| PoOfarina a răspuns:

Daca te referi la o dependenta pe plan emotional, atunci DA, sunt dependenta de EL. Daca nu, atunci iti spun ca pot face diverse activitati fara a`l implica si pe el. Imi gasesc diverse activitati, care de regula implica prieteni, colegi, pentru ca atunci cand socializez nu ma mai simt deloc dependenta de el. Dar ti-am spus; pe plan emotional nu pot nega dependenta de cel la care tin!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu m-am adaptat la nevoile mele fara sa am prietena si la inceput mi-era frica dar acum a trecut

| Crisu a răspuns:

Sa fii dependent in ce sens? Sa depiznzi de el, sau sa simti nevoia sa-l vezi in fiecare zi?
Nu.momentan nu am "partener" dar cand am avut, nu am fost dependenta.Ba pot spune, ca oarecum el era dependent de mine, si eu personal nu mai aveam timp pentru mine de loc.Nu e bine asa, pentru ca mi-era aiurea sa-i zic sa ma lase in pace, na.

| Razvan a răspuns:

De fapt sunt o persoana narcisista.Depinde de mine prea mult psihic pentru a mai depinde si de altul

Elianna
| Elianna a răspuns:

Te lupti pentru independenta ta! Este insa o mare problema daca esti dependenta financiar! Eu sunt o persoana puternica si fara dependente de nici un fel! Nici de persoane, nici de vreun viciu!

| ATHOS a răspuns:

O manastire crezi ca ti s-ar potrivi mai mult decat un partener?

| Orannginna a răspuns:

Nu sunt dependenta de nimeni si acest lucru nici nu trebuie sa se intample. Acorda'ti tie mai mult timp, lucrurilor pe care le faci singura ori cu prietenii tai, permite'ti si tu libertatile tale fara sa iti treaca prin cap vreun gand ca nu e bine. Asta in cazul in care, cum spunea @zambareata simti nevoia sa'l vezi in fiecare zi. happy

| singurulvultur a răspuns:

Nu eu nu sunt dar stiu o metoda prin care poti scapa de partener :nu te mai gandesti la el nu te mai uiti la si incerci sa iti gasesti pe altcineva e chiar simplu(eum am facut-o deja)