| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa socializez si sa fiu "normal"? Am anxietate si nu pot vorbi cu nimeni, prefer sa stau cat mai departe de oameni, ma simt mai in liniste, daca trebuie sa stau in locuri populate ma apuca toate alea laughing mi-e rau, tremur si ma simt rusinat/intimidat cateodata incep sa rad, aproape e greu sa ma abtin.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu eram asa,anexitate,timiditate, solutia a fost socializarea cu alte persoane, nu ca mi am propus eu asta, dar nevoia te impinge, vrei sa vorbim?

| Sofer a răspuns:

E cam aiurea ce zici tu acolo. Incearca sa iti faci niste prieteni sa socializezi si sa interactionezi cu mai multi oameni.

| ancaval a răspuns:

Vârsta...

O să dispară toate cu timpul. Diferitele ipostaze o să te oblige să te prezinți, ca să zic așa...

| ancaval a răspuns:

Ești la liceu? Mergi la psihologul școlii, te rog!