| AnonimDedicat a întrebat:

revin cu o intrebare, stau ce stau si incep sa tremur, mainile nu imi tremura ci doar picioarele si pieptul si nu inteleg de ce, pot sa ma abtin dar tot imi vine sa tremur incontinuu si nu inteleg de ce, tremur asa fara motiv, doar stau si ma apuca tremuratul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori e vorba de anxietate,sau, ori este o problema neurologica, tremur esentialis cel mai probabil deși mă îndoiesc cred că tremuratul e pe baza psihica, din cauza unor gânduri, frici nedefinite ceea ce reiese că ar fi o tulburare anxioasa.

| Irinelp a răspuns:

Sunt mai multe tipuri și motive pentru care un corp uman poate tremura, poti tremura doar când te deplasezi (te miști), poti tremura doar când nu te deplasezi, sau poți să tremuri în ambele cazuri, tremuratul poate și provocat din mai multe motive, cum ar fi, lipsa vitaminelor b1 și b6, unele infecți care pot fi în corp, hipoglicemia poate provoca și acesta tremurare, unele probleme la creier, renunțarea la alcool, excesul de cafeină, atacurile de panică și emoțiile puternice, ar fi bine să vezi un medic.