| butterfly2013 a întrebat:

Cum sa te desparti de un baiat fara sa-l faci sa sufere?

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

"Uita" sa te porti ca o domnisoara. Poate asta il va face sa se indeparteze de tine, si sa sufere mai putin la despartire.
Cupleaza-l cu alta, desi asta ar fi cam ciudat, totusi se poate ca dorul de tine sa-l stinga mai usor in bratele alteia.
Altfel nu ai cum sa nu-l faci sa sufere, n-am idee... straight face

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Daca tine la tine automat il faci sa sufere... poti spune orice.laughing ii poti spune ca iubesti pe altcineva sau nu esti pregatita pentru o relatie.

| MonsterEnergy a răspuns:

Noi nu suferim.Ne prefacem ca suferim ca sa va simtiti voi vinovate =D

| BlackOldSun a răspuns:

Vorbeste cu el sa ajungeti la un acord comun discutati motivul pentru care nu mai puteti fi impreuna sa intelege-ti amandoi situatia si poate o sa fie mai usor de acceptat si trecut mai departe! nu intotdeauna e usor! ai grija si numai bine!

| Chriistos a răspuns:

Nu ai cum.

Răspuns utilizator avertizat
| FlowerRoseRose a răspuns:

Sti ce. daca esti o diva nu ti-ar pasa de sentimentele altora, dar cum nu esti...

| ImLost a răspuns:

Mda... nu ai cumsad odata ce iubesti pe cineva iar respectivul/respectiva vrea sa va despartiti este dureros. va suferii ceva timpsad

| Melii94 a răspuns:

Daca tine la tine o sa sufere indiferent de modul in care o faci.
Daca stii ca sentimentele nu sunt asa profunde ii spui foarte clar ca nu mai merge si e mai bine ca fiecare sa o ia pe drumul lui si ramaneti ''amici''.

| apandrepepeapa a răspuns:

Discuta cu el, explica-i de ce nu mai vrei sa continuati relatia.Te sfatuiesc sa.i spui fata-n fata nu printr-un mesaj sau mai stiu eu ce...Cel mai bine e sa fii deschisa fata de el si sigur o sa te inteleaga.Sa nu folosesti replica ''Putem ramane prieteni'', dar daca inainte de a incepe relatia aveati o prietenie frumoasa ii poti spune ca ti-ai dori sa va comportati unul cu celalalt ca inainte sa incepeti relatia. Spune-i ca imi pare rau ca l-ai facut sa-si piarda timpul cu tine, nu ai stiut ca aici o sa se ajunga. Sper ca te-am ajutat!

| Andrei_Piti_1993 a răspuns:

Chiar daca i-ai explica totul, peste o zi va suferi foarte mult...

| LupulDinPadure a răspuns:

Ii zice ca nu sunteti potriviti, si decat sa faci greseala si sa continui mai bine ai pune capat relatiei acum.Dar niciodata sa nu-i zici putem ramane prieteni e cea mai penibila scuza dupa mine.

| amalia000 a răspuns:

Daca te iubeste, v-a suferi.Nu-ti va spune ca sufera, din orgoliu.Va incerca sa-ti dai seama cat sufera, prin vorbele lui dure. Doar daca nu tine la tine, nu va suferi.