| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa vorbesti cu o tipa timp de o saptamana si jumatate ca mai apoi sa-ti spuna ca este maritata?

Nu inteleg cum o femeie poate sa faca asa ceva, am ramas tampit.
Am vorbit atat de multe, ne-am deschis atat de mult, mi-a placut tot la ea, mi-a spus clar ca nu se afla in vreo relatie ca mai apoi sa-mi spuna ca este maritata. Cum sa faci asa ceva?

22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceva din ce i-ai spus ori a speriat-o, ori a pus-o pe ganduri si atunci a spus ca-i maritata, ca sa scape de tine.

| kaTTsu a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu am găsit poze cu ea și soțul ei, mi-a recunoscut pentru că nu a mai avut încotrowinking

| Violleta2022 a răspuns (pentru kaTTsu):

Atunci a fost doar un simplu flirt, ca sa-i treaca timpul.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu prea vrei să accepți că tipa în speță era cam de moravuri ușoare pentru că tot îi găsești situații atenuante. După mintea ta ar fi trebuit să dau curs lucrurilor, să am o aventură și indirect să-mi bat joc de prostul căruia i-a spus "Da". E frumos cum vă strângeți toate tipele de genul și vă lingeți rănile, faceți front comun și găsiți vinovatul în oricare. Cine se aseamănă se adună. Știi, decât să faci un prost să sufere, mai bine te desparți și faci tot ceea ce vrei.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai de unde stii ca femeia in speta este de moravuri usoar, pentru ca nu ai avut sex cu ea, iar un simplu flirt, nu categorizeaza pe nimeni ca "persoane usoare", asta pentru ca barbatii o fac tot timpul.
Nu generaliza si aplica ceea ce spune o proasta la toate femeile, ca se aplica si barabatilor, incluzandu-te.
Dar se vede ca nu ai experienta cu femeile, daca deja generalizezi prosteste, uitand ca si mama ta este femeie si ea tot curva este, dupa mentalitatea ta.

| DontCryLittleHeart a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu nu știi pe unde să-ți mai scoți cămașa laughing
Indirect o faci curvă pe mă'sa, iar mai apoi spui că un simplu flirt nu este nimic grav, păi tocmai că dacă băiatul ăsta dădea curs putea ajunge cu ea în pat. Are dreptate la partea cu feminismul, nu dai dovadă decât de cinism, ignoranță și incultură.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce as fii eu frustrata, cand tu esti acela care ai facut toate femeile curve?!
Cum a fost o generalizare din partea ta, am spus doar ca si mama ta este femeie, deci curva ca tot femeie este si ea.
Eu nu-s "bobmardata" mental deloc, sunt o femeie cinstita, maritata si fericita cu ce am acasa.
Pe de alta parte tu esti ala cu bube in cap: singur, disperat si vigin, iar dupa cum ti-ai dat arama pe fata pe aici, tind sa cred ca esti si misogin.
Am si tie sa-ti dau un sfat: invata sa respecti femeile, daca vrei vreodata sa ai una langa tine!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce știi tu copile, mai citește din Biblie despre femeia samariteancă, despre care Isus însuși ( cel fără de păcat) că 5 bărbați ai avut și nici unul nu ți-a fost bărbat. Știa el ceva, de undeva, despre cum e cu unele femei măritate, puncte, puncte.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate i-a fost frica ca nu o "accepti" asa. Ea poate oricand sa se desparta daca nu este fericita.

| SilentRain a răspuns:

Nimic nou
Bărbați fac mai des asta, si probabil ca nu ai fi așa șocat si in cazul lor, pentru eii sunt bărbați...

| kaTTsu a răspuns (pentru SilentRain):

Nu era cazul sa inclini balanta, te-ai dus off-topic. Era strict vorba de persoana asta, care daca eu nu as fi aflat, probabil ca nici pana acum nu mi-ar fi spus. In cele din urma mi-a recunoscut, nu concep sa fiu cu o femeie care este deja maritata, mi se pare de prost gust. Nu-ti convine ceva, divortezi si apoi esti libera ca pasarea cerului, dar stai ca nu mai veneau banutii de la fraier si era cam greu. Imi e scarba de astfel de persoane.

| SilentRain a răspuns (pentru kaTTsu):

Ideea era așa atât bărbați cât și femeile pot fi nenorociți
Asta nu o sa fie prima si ultima dată când te lovești de specimene, nu te lasa prins in experiențele nașpa ca ele pot fi ca niste lanțuri grele care te vor tine pe loc
Oferă iubirea si respectul tau doar dupa ce cunoști un om bine de tot '
Succes un in a găsi ce cauti big grin

| kaTTsu a răspuns (pentru SilentRain):

Pai tocmai, ca nu ai de unde sa cunosti persoana respectiva, avea bunica mea o vorba, poti sa stai si 30 de ani in casa cu un om fara ca macar sa-l cunosti cu adevarat. Cam da, te cam tin pe loc, dai de cateva specimene de genul si cand iti gasesti un suflet alaturi de care sa rezonezi, nu-i mai oferi aceeasi siguranta, incredere si respect si asta din cauza experientelor din trecut. Nu inteleg cum altii spun "lasa ca prinzi experienta, te calesti, iti face bine" uite ca pe mine toate fostele mele relatii m-au pus pe butuci, in sensul ca nu mai ma pot atasa, nu mai pot avea incredere, ma simt bantuit de amintiri si tot asa. In fine, multumesc la fel happy

| CodrutElian1990 a răspuns:

Si-a batut joc de tine.

| alexalx1234 a răspuns:

Și ăsta e unul din motivele pentru care ar trebui să numai ai încredere în femei. Mint mereu, niciodată nu sunt sincere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Panarama de femeie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu judeca. Nu ii iau apărarea. Consider ca greșește. Dar niciodată nu știi motivul pentru care face asta. Unele femei sunt împinse de la spate de către bărbați deoarece aceștia nu le mai oferă caldura, iubire, atentie. Rămân acasă cu copilul și cam atât. Și multe nu divorțează din cauza ca stau pe banii bărbatului și nu au unde pleca cu copiii. Mai exista și categoria femeilor nesimțite, desigur. Care au tot ce și doresc și iubire de la bărbat dar ele sunt cu gândul la alții. Dar încă o data, nu judeca dacă nu o cunosti.

| kaTTsu a răspuns (pentru anonim_4396):

Exclus, nu exista asa ceva, casti bine ochii inainte sa-l iei de barbat pe prost, ii dai mai multe sanse si daca nu se schimba nimic, te desparti, de asta s-a inventat divortul. Nu stai cu omul ala si tu te freci cu altii, scuza-mi franceza. Ce judec, ca m-a mintit, ca am vorbit atatea ore ca sa aflu ca este maritata? Flirta cu mine, ne simteam bine, ca sa ce? Daca nu aflam eu si o puneam in fata faptului implinit, nici pana acum nu-mi spunea.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Well, cele mai bune partide de sex de care am avut parte au fost cu femeile maritate. Recunosc, nu m-a deranjat absolut deloc laughing

| Musca88 a răspuns:

Csf toate-s la fel

| DontCryLittleHeart a răspuns:

Eu te susțin, greșești pe alocuri, ești mâhnit, probabil ți-a plăcut mult tipa respectivă, dar hai să-ți spun ceva. Sunt foarte multe femei și multe dintre ele merită tot ce e mai frumos, da printre ele sunt și stricăciuni, tocmai de asta trebuie să le sortezi. Ai făcut bine că nu ai mers mai departe, că ți-ai văzut de treaba ta și ai fost din punctul meu de vedere un gentleman.

| anonim_4396 explică (pentru DontCryLittleHeart):

Cu ce am greșit? A ca am fost mai acid în exprimare? Păi mi-a ajuns cuțitul la os, da o femeie merită iubită, respectată, divinizată, dar la fel merită și un bărbat. Urăsc preconcepția "da, dar eu sunt femeia" consider că dăruirea, respectul, loialitatea trebuie să vină din ambele părți.