| Lexy ♥ a întrebat:

Acum o saptamana am fost la prietenul meu la serviciu, unde lucreaza de vreo 2 luni.Toate bune si frumoase cand de la locul de munca iese o femei care tipa la prietenul meu "Ce faci ma inseli?"eu ma uitam la ea nedumerita, dupa care tot ea spune "Nu sti ca el e iubitul meu?" eu am inceput sa rad, ea a mai stat 2 minute si a plecat, el a inceput sa imi spuna, sa nu cred ca are ceva cu ea si eu i-am spus ca mi s-a parut aiurea si el a spus ca da asa e ca nici lui nu ii pica bine daca venea la mine la serviciu si imi spunea vre unu asa dar a fost o gluma.Intre timp n-am mai deschis subiectul.Astazi intamplarea a facut sa mergem impreuna pana la el la serviciu am trecut sa luam ceva de acolo cand apare aceeasi femeie care ii spune "Auzi motanel vezi ca ti-am pus facturile acolo..." dupa care "Bine motanel..." In secunda urmtoare am tacut din gura dar imi venea sa mor cu ea de gat laughing Am plecat impreuna de acolo si el a vazut ca ma deranjaza ce a zis acea femeie, si mi-a spus sa nu ma supar dae asa glumeste ea, recunosc ca avema nervi si am tipat iar el mi-a spus "Dar ce vina am eu ca ea imi spune asa, ce vrei sa ii fac sa ma cert cu ea acum ca nu iti convine tie? Asa e la serviciu, ti-am spus ca nu m nimic cu ea si eu l-am intrebat pai daca nu ai nimic cu ea de ce isi permite sa iti spuna asa? insemna ca si tie iti place de nu ii spui nimic si el ii lua apararea, ca daca ea e proasta ce sa ii faca el? Oricum intr-un final el tot pe mine s-a suparat si nu am mai vorbit vreo doua ore ca tot eu sunt de vina ca nu inteleg ca el nu are cum sa ii spuna."nu mai imi spune asa" bine ca in afara de ea mai e una care atunci cand il vede vorbeste zici ca e exitata laughing Am si eu parinti, prietene, amici dar nu mi-a pomenit nicunul de asa ceva la serviciu voua vi s-a intamplat sa va strige sefii sau sefele pisoias, motanel sau alte ciudatenii? Vi se pare ceva normal? Ms happy

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Am si eu o "experienta" de aproape 10 ani de serviciu, stiu ca uneori ne prosteam si faceam tot felul de glume ca sa treaca ziua mai repede. Acest lucru se intampla destul de frecvent intr-un colectiv in care sunt mai multe persoane de aceeasi varsta, indiferent de sex.
Cel mai bine ar fi sa nu te arati influentata de vorbele ei, si poate chiar mai mult, las-o sa se simta ea prost ca vorbeste aiurea si voi doi va imbratisati si va sarutati in timpul acesta. thinking

24 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ce povesti de adormit copiii a bagat prietenul tau. Acum, serios, inca mai esti cu el?

| cristi202 a răspuns:

Sa fim seriosi, serviciul e serviciu, si oricit de apropiat ti-ar fi un coleg sau o colega, nu te adresezi asa... Toate au o limita in acest sens. Din ce am citit e clar ca te inseala. E trist, stiu, dar asta e realitatea. "Motanel", "pisicuta" si altele de genul acesta, nu le spui decit iubitului. Nici macar intre colegii de scoala nu merge, chiar daca tinerii sunt mai deschis ca cei maturi...

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Faptul ca nu te respecta colega lui implica si ca ii place sa flirteze la servici, si evident peste tot. Intrebarea e cat de serioasa vede el relatia intre voi?

regis
| regis a răspuns:

Daca ei ar fi avut o relatie, ar fi incercat amandoi sa o ascunda. Sunt glume intre colegi care se inteleg foarte bine, am facut altele mult mai nasoale colegilor si colegelor. Nu se intampla in toate locurile, ci numai acolo unde colectivul este cu adevarat unul unit si unde colegii sunt si prieteni. Sa nu uitam ca ne petrecem mai mult timp cu colegii decat cu familia.

| Sin a răspuns:

Normal era sa-i spuna respectivei de fata cu tine "Pisicuto, uite ea e prietena mea Lexy" daca nu a fost in stare sa-i zica sa nu mai foloseasca asemenea limbaj macar sa ii dea de inteles ca tu esti cu el.
Inteleg ca a fost o gluma din partea colegei dar sti cum se spune : gluma e gluma dar daca pica in plasa asta e.

| Liviu a răspuns:

XD
Ai grija de iubitu tau.
Eu nu il cunosc dar e barbat right?
Si eu sunt barbat
E o vorba...Care am auzit`o si eu
Pe tine te iubeste cu altele se F**e
Sper sa nu fie asa ^^

| Aysa19 a răspuns:

NUHHHH laughing

Dar mai sunt glume!
Adica uite, ma gandesc ca daca chiar ar avea o amanta acolo, nu tear mai lasa sa vii al servici la el, ar incerca sa te faca sa ocolesti locul! Incearca sa vorbesti cu aia si cu el, lamureste pana nu-i tarziu, sa nu inceapa certurile:*
Succes:*:*:
Poti sa-mi trm msj dk vrei sa vad ceai rezolvat:*

| Mya a răspuns:

Sunt persoane care isi permit astfel de glume, insa cel putin nu si atunci cand este partenerul de fata, din respect pentru acesta. Faptul ca iubitul tau nu-i cere colegei sa fie rezervata, spunand ca nu ar indrazni, este cea mai slaba scuza pe care o poate gasi! Tind sa cred ca nu vrea ca aceasta sa inceteze, fiindca ii place, iar replica lui "bine motanel", ar trebui sa-ti fie suficienta! Trebuie sa reiei discutia si sa-i explici ca nu e o criza de gelozie, ci doar ca atat atitudinea ei, cat si a lui(faptul ca accepta si se asteapta ca tu sa intelegi situatia) nu sunt in ordine.

| CM7YRE a răspuns:

Nu e ceva nici normal nici anormal, nici eu n-am o varsta prea inantata dar cateodata asa m--alinta fetele ...si eu pe ele. deci, mie nu mi se pare anormal, totusi, icnearca sa aflii mai multe informatii, poate ea nu ii spune asa, poate chiar nu glumeste, nu vreau sa te sftauiesc rau, doar afla mai multe informatii, intreaba din colegii lui despre ea tongue

| Lexy ♥ explică:

@Flav momentan dathinking

| Lexy ♥ explică:

@reBecca i-am spus sa o roage sa nu ii mai spuna asa macar in prezenta mea si a spus ca se face de rusine daca ii spune...si ca ce ma bag sunt glume intre colegi straight face

| Rihanna a răspuns:

Normal nu mi se pare. poate au ei incredere unul in altul si'si permit, eu stiu, poate se inteleg bine. dar in lucul tau, da, i'as fi cerut sa o roage ca macar in prezenta ta sa se abtina de la comentarii de genu' ca nu iti convine.

| Rihanna a răspuns:

Intr'un fel e si asta, dar totusi, asa mai in gluma, mai in serios, ar trebui sa'i spuna.sau daca tu ai incredere in prietenul tau, in fata ei, intra in jocul ei, glumeste si tu, da'i peste nas cu subinteles.sa nu vada ca te enervezi.si cum a mai zis cineva, daca avea ceva cu ea, nu cred ca te mai ducea la servici la el.

| Alinutza_5368 a răspuns:

Hey eu nu cred ca are ceva cu tipa asta.Probabil ca tipa asta vrea sa bage hara intre voi ca sa poata puna mana dupa aia pe el. Da intr-adevar nu e bine ca nici el nu-i spune nimic dar daca cumva e pe un post mai inalt decat el nu stiu daca are tupeu.Si inca ceva daca chiar ar fi iubitul ei. si ar avea ceva cu ea crezi ca ea ar ramane asa de calma cand te vede pe tine pe acolo? Spune-i lu prietenul tau sa o ia si el mai pe ocolite cu tipa aia si sai zica. te rog numai fa din astea gluma e gluma dar deja intreci masura.ma cert cu prietena mea din cauza ta. Iar daca el nu are de gand sa scimbe lucurile poate ca are si el un gand ascuns fata de ea. Oricum in momentul de fata nu cred ca sa ajuns la ceva intre ei doi.

| princess87 a răspuns:

Eu nu am mai auzit asa ceva pana acum. Mie una nu mi se pare normal, cred ca il strangeam de gat cand ajungeam cu el acasa(vorba vine, dar ma luam de el). El nu se gandeste ca tie nu iti pica bine chestia asta?

| Stefania a răspuns:

Va potriviti dupa cum vad din pozalove struck, daca voi suntetilove struck, lasa-ti tampeniile si pe toti deoparte si bucurati-va de timpul petrecut impreunakiss

Iubiti-va multlove strucklove strucklove strucklove struck

| eububu a răspuns:

Nici nu vreau sa mi se intample dar eu cred ca rebuie sa te tesparti de el repejorbig grin

| plasticstyle a răspuns:

Cine stie ce face el pe la serviciu', dar si aia alta panarama.

| IrInA_3016 a răspuns:

Bine ca ai suportat sa nu ii spui nimic lu' "aia". nu este ceva normal, inseamna ca el isi permite foarte multe cu ea din moment ce vorbeste asa cand esti si tu de fata.eu iti sugerez sa incerci sa apari mai des la el la serviciu. daca ea mai spune ceva cand esti tu de fata vorbeste cu ea.intreab'o ce ii trebuie de la prietenul tau. fi reahee hee sa nu fi dezamagita mai tarziu. intreaba'l de ce nu vrea sa se certe cu ea pentru tine? e mai importanta ea decat tine? succes draga:*

Răspuns utilizator avertizat
| larrii a răspuns:

Pai nu prea mi se pare normal. daca tot era asa intre prieteni de servici poate sa faca o gluma sa'l strige " colegu" sau mai stiu eu cum... da nu pisoias sau motanel. sau prima faza :cica " da ma inseli?" raised eyebrows ar trebui sa discuti serios cu el in privinta asta, asa nu se face. daca tot nu au nicio legatura putea sa ii dea niste Dumnezei si alte obiecte sa ii zica sa nu il mai alinte asa pentru ca te jeneaza pe tine si ca ei doi nu au nicio legatura [scuzati expresia cu Dumnezeu...]
parerea mea. adica eu asa gandesc.

ai grija de tine :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muhahahahah - gata cu joaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muhahahahah - gata cu joaca

| L0V3pink a răspuns:

Salut! mie nu mi se pare normahappy. de prietenul tau ce sa zic, daca te inseala lasa'l in paceda'i papucii iti vei gasi uh oerevheasigur esti o fata frumoasa, o sa ai un prieten happy
Sper ca ti'am fost de ajutorhappyhappyhappy