| lumy4u a întrebat:

Cum salvezi o relatie in care numai o persoana colaboreaza si da tot ce are mai bun si se straduieste, iar cealalta persoana pretinde ca te iubeste cand de fapt te ignora total.....as vrea a fiu mai explicita dar nici eu nu mai inteleg nimic

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți salva o relație când unul este în căruță, altul în telecuță cu preocupări diferite și drumuri opuse?
Gândește la rece problema, ai investit sentimente și asta te-au făcut confuză, derutată și în același timp te "hrănești" cu speranța... că doar ea moare ultima!
Pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Nu ai ce salva, nici macar nu-i relatie daca nu sunt implicati amandoi!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca tu esti atata de fraiera incat sa vezi asta si sa nu faci nimic in privinta asta (adica ii oferi iubire neconditionata iar el nu apreciaza) atunci nu mai e el de vina ci tuwinking

| Demonull a răspuns:

Inveti sa înoți.
Nu o salvezi, iti pierzi timpul doar. propria experienta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Demonull):

Gandacel, cu un 'N' pentru inoti.

| Demonull a răspuns (pentru anonim_4396):

Greseala mea, am vazut-o de atunci insa nu s-a mai putut edita.
Multumesc pentru "corectie "happy

| Demonull a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite ca a mers.happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Demonull):

Minunat, gandacelhee hee

| Hαppiηеss a răspuns:

Sti cum se spune " dragoste cu forta nu se poate "! Viata trece prea repede ca sa o irosesti cu persoane nepotrivite incerca sa iti petreci timpul cu cineva care chiar merita si care te face fericita. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| varcolaccc a răspuns:

Nu merita sa lupti pentru cineva care nu te apreciază care nu te iubeste si doar te folosește. Sa sti ca vei găsi persoana potrivită care sa te merite cu adevarat.

| AnneღU a răspuns:

Nu cred ca singura solutie e despartirea.Ce, la voi nu exista comunicare?! Simplu, incearca si lasa de la tine, imbratiseaza si tu ignoranta astfel incat vei vedea cat tine el de fapt la tine.Nu e nici prea ok sa lupti pentru amandoi.Fiti sinceri cu ceea ce vreti unul de la altulwinking Schimba ceva la tine astfel incat el sa nu isi ia in cap ideea cum ca "lasa, ca ea ma iubeste oricum as fi " oh go on

| Meaningful a răspuns:

Exista o singura varianta. Te desparti de ea.

Apoi purtati o discutie si ii explici modurile in care te-a ranit, cu exemple concrete.

Si o respingi ori de cate ori iti cere sa va impacati.

Apoi astepti sa vezi ce se intampla.

Daca accepta respingerea ta si imediat se arunca in alta relatie inseamna ca nu te iubeste.

O persoana care te iubeste lupta sa devina persoana pe care o vrei tu alaturi de tine, chiar daca il respingi.

| SyndicateW a răspuns:

Nu merita sa mai lupti pentru o relatie de genul acesta, renunta, daca nu iti acorda atentia pe care o meriti nu are rost sa mai continui relatia.

| AlinaBuc a răspuns:

In primul rand asta nu se poate numii relatie si in al doilea rand nu poate fi salvat ceva ce oricum nu exista. viata e prea scurta ca s-o pierzi alaturi de o persoana care nu te iubeste si nu te apreciaza...cu timpul vei vedea ca avem dreptate. sper doar sa te trezesti repede. bafta

| AdyAlex03 a răspuns:

Pai cunosc asa pretinsele cupluri cum le descri tu adica pe unu il intereseaza si pe unul nu deci...cel mai bine ar fi sa te desparti de el si sa caut jumatatea ta care sa te inteleaga sa te asculte si sa fie cu tine la bine si la greu big grin