| dorina_7630 a întrebat:

Cum sa ma indepartez de o persoana care pretinde ca te iubeste in schimb mi se adresaza cu niste vorbe grele si josnice? Merita sa mai continui o astfel de relatie?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu se merita deloc. Ignori acea persoana simplu si iti vezi de viata ta.

| annaliana a răspuns:

Nu,nu merita.Cu cat relatia va inainta va devenii mai impulsiv.Plus ca tie iti va fi si mai greu sa te desparti de el.Mai bine o faci acum.

| adriana_4416 a răspuns:

Ai dreptul sa zici '' DA '', ai dreptul sa zici '' NU ''.

Nimeni nu are dreptul sa '' jigneasca '', dar totusi o face...

Intra in Inima ta.
Ce simte?
Ce trebuie sa faci pentru a merge mai departe?

Intreaba-te pe tine ( Se merita sa merg mai departe asa? )

Fi linistita,
Inima-ti va da un raspuns ( asculta-l, simte-l ).

Esti confuza, zic, dar cand o sa iesi din starea de a fi confuz o sa vezi adevarata realitate. Sti ca un fluture sta ceva timp in cocon, dar cand iasa de acolo, iasa voios, plin de aventura chiar daca viata lui este foarte scurta.

Gandeste-te la viata ta, esti prinsa in labirint.
Ghidandu-te dupa ceea ce simti vei putea sa iesi din acel labirint.

Eu iti sugerez sa iti vezi de viata ta, de tine...
Nu meriti o viata in chin, in cuvinte grele care ta fac sa te simti ultimul om de pe pamant.

Esti o fiinta frumoasa, inteligenta ( speciala in felul tau )

DESCHIDE OCHII CU ADEVARAT - VEZI ADEVARATA REALITATE.

Viata ta nu depinde de acel baiat ci de tine.

Tu singura iti alegi ceea ce experimentezi chiar acum.

Alegerea iti apartine.