| Claudita_1702 a întrebat:

Cum scap de GELOZIE si de FRICA?!
Iubitul meu a fost cu alta, timp de cateva zile, cat a fost despartit de mine. Acum mi-e frica sa-l pierd iar si sunt super geloasa pe fetele din jurul lui! Cum scap? Nu vreau sa-mi stric relatia.

Multumesc. Funda

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Dragostea daca o tii prea lejer zboara, daca o tii prea strans moare.

Daca ai inceput militaria si crizele de gelozie, in curand te va lasa chiar el.

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Buna! Gelozia este incurabila, nu poti scapa de ea. E mai bine ca esti geloasa si ti-e frica. Sti de ce? Pentru ca gelozia o sa te faca sa fi cu ochii pe el, sa nu-l pierzi. happy

| fabiola a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca dragostea vine din suflet,nu poti forta nimic. Spui...mi-e frica sa-l pierd! Dar sa zicem ca-l tii langa tine,dar nu te iubeste.Ce ai rezolvat? Sentimentele trebuie sa vina din ambele parti,sa simtiti la fel, sa ganditi la fel, sa va doriti aceleasi lucruri.

| mihaibr11 a răspuns:

Intr-o relatie conteaza foarte mult comunicarea si increderea. Din ce spui tu, lucrurile astea 2 lipsesc din relatia voastra. Acorda-i un pic de incredere pentru ca altfel il pierzi sigur, cat despre gelozie, sa stii ca unora le place cand partenerii sunt gelosi, in mintea lor se imbunatateste imaginea de sine, cel putin eu asa explic asta, dar nu exagera pentru ca unii nu pot sta izolati pentru ca tu ai fi prea geloasa. De scapat, doar timpul te poate scapa, pe masura ce increderea creste, gelozia scade. Succes

| eugem35 a răspuns:

Gelozia este mama prostilor si ce dac a fost cateva zile cu o alta fat crezi ca sau ****?
nici voi nu ati facut-o nu va ti **** nu stiti ce este dragostea ce nu mai sunt si alti baieti dac esti geloas inpuscate