| alin9923 a întrebat:

Cum scap de timiditate? Daca sunt doar eu cu ea nu mi-e rusine, dar daca mai sunt persoane mi e rusine

Răspuns Câştigător
| AndreeaTn a răspuns:

Gindestete ce e mai important, sa fii timid fata de prietenii tai cand esti cu ea sau, sa-i arati cit de mult o iubesti, chiar daca altii va vad sau va critica. Imagineazati ca esti doar tu cu ea, cit de mult o iubesti, si ca cei din jurul vostru nu poate sa va desparta si no sa rida de voi. Daca o iubesti cu adevarat n-ar trebui sa-ti fie rusine de fata cu altii. Daca te rusinezi ce va crede lumea despre voi, despre tine, despre ea, nu trebuie sa te intrerezese si nu atrage atentia, principalu ca va iubiti.
Incarca sa vii mai vorbaret, sa intri in conversatii, scapi de timiditate, sa petreci mai mult timp cu pritena ta impreuna cu prietenii tai. Tinete dee mana cu ea si sarut-o in fata la ceilalti, o sa ai parerea ca esti smecher si o sa dispara timiditatea. Asta depinde si de ea, daca ea e timida, si tu o sa fii... incearca sa te simti in largul tau cu ea... atuni n-o sa mai fii timid laughing

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este normal sa fii timid, cand esti micut de varsta!
Toate trec odata cu anii si devii mai confident pe tine.

| Incredibil98407 a răspuns:

Vorbeste si tu cu Tanti Enhdbdksbskidb, ea stie mai multe.

| abcdefghjklmnoprst a răspuns:

Daca va placeti nu conteaza ce zic ceilalti, de ce nu va cuplati si o sa fie mai usor, lumea va sti ca sunteti impreuna si vei scapa de timiditatea asta.Arata-i ce simti sa puteti face urmatorul pas.