| marianalex55 a întrebat:

Cum scap de timiditate?

Mi-e rusine sa vb cu fetele

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti fa probleme, cand vei mai creste, rusinea va dispare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mie a început să îmi fie rușine pe la 12 ani. Ca să vorbesc cu ele, în sensul să le fac curte, fiindcă le plac, îmi mai era rușine încă pe la 24 de ani. Unica modalitate de a scăpa, a fost să vorbesc cu ele. Am dat rateuri și am primit picioare în fund ( orice picior în fund este un pas înainte) timp de 4 ani. Apoi abia am reușit. Succesuri.

| Sofer a răspuns:

Dispare cu trecerea timpului.

| Donsavas a răspuns:

De ce sa ti fie rusine? Crezi ca lor le este usor? Faptul ca nu te inteleg nu trebuie să te facă să te simți rușinat. Invata sa te faci inteles si nu incerca sa impresionezi!

| Trustmotorcy a răspuns:

Urmărește diverse videoclipuri ce tind să te ajute în dezvoltarea personală, poate te vor face să ai încredere în tine.

O fată te va aprecia când ești amabil și pozitiv, în același timp încearcă să pari natural, nu te preface. Nu lua emoțiile din capul tău atât de în serios, ele există doar pentru tine. Teama cea mai mare care este, că va râde de tine? Va fi dezamăgită? Nici vorbă.

La rândul lor, fetele se simt apreciate când un băiat se apropie frumos de ele, chiar dacă este mai timid.
Pune-i întrebări, află și tu lucruri despre ea. Poate nu ești singurul timid, povestește-i lucruri într-o formă amuzantă, interesantă și fără teamă de eșec.

Este mai bine să primești un refuz acum, decât vei avea regretul că nu ai încercat. Sunt șanse ca și ea să te placă mai târziu, iar în viitor cu siguranță vei râde despre asta.

| EuAMG a răspuns:

Dai cu vodka și apoi nu mai ești timid bat la pariu