| dorinpopa95 a întrebat:

Cum se face ca fetele/femeile de etnie romana(romancele) nu mai sunt interesate de baieti/barbati de etnie romana(romani)?

Nu doresc sa fiu inteles gresit, nu sunt impotriva relatiilor dintre persoane de etnie diferita(rus, neamt, italian, japonez, nigerian, american, etc). Totusi, nu pot sa nu observ ca aproape toate relatiile dintre o persoana de etnie romana si o persoana de o alta etnie sunt intre o FEMEIE ROMANCA si un BARBAT DE ALTA ETNIE. Rareori observ ca vorbim despre un BARBAT ROMAN si o FEMEI DE ALTA ETNIE.

Pot trage deci concluzia ca in general barbatii romani prefera sau sunt mai atrasi de femeile romance. Totusi, se pare ca aceasta regula nu se aplica si in cazul femeilor romance. Cum se face ca un PROCENT IMENS din totalul femeilor de etnie romana sunt cu barbati de alta etnie?

Aproximativ jumatate, poate chiar mai bine dintre fetele pe care le cunosc(oarecum) sunt cu persoane de etnie rroma sau cu persoane provenind in Orientul Mijlociu(arabi).

Ceea ce este si mai grav este ca in general fetele care tind spre barbatii de alta etnie sunt si cele mai frumoase.

Sunt constient ca multi vor spune ca poate se datoreaza banilor, dar eu consider ca marea majoritatea a rrominlor nu o duc foarte bine pe plan financiar, ca dovada situatia multora pe care ii vedem fie pe strada, fie la televizor, etc.

Imi poate, va rog, explica si mie cineva cum se face ca majoritatea romancelor sunt mai interesate de alte etnii decat de propria etnie atunci cand vine vorba de gasirea unui partener?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le ridica in slavi asa cum un turc are nevasta romanca cu jeep si camere la coltul blocului si alte 3 in Turcia.

| shadow72 a răspuns:

S-au saturat de puta de roman

| dge18 a răspuns:

Pai pentru ca ele cred ca barbatii din alte etnii gandesc altfel decat barbatii din aceeasi etnie si la chestia asta se inseala foarte amarnic.
Si in plus unele umbla si dupa bani, n-ai ce sa le faci daca au cazut in nebunia banilor, asa raman toata viata lor si umbla dupa barbati cu bani nu conteaza din ce etnie sunt!;-)

| RAY a răspuns (pentru dge18):

Gandesc pe naiba diferit, pe tot omgle sunt obsedati sexuali de toate rasele

| dge18 a răspuns (pentru RAY):

Asta-i partea a doua laughing)))))))
Tot internetul este plin de obsedati;-)

| RAY a răspuns (pentru dge18):

Si atunci cand o fata se adapteaza cerintelor barbatilor e (curva), bine ca ei sunt sfinti, adv e ca suntem porci profitam de ele pentru sex ca apoi ne miram de ce se considera obiecte sexuala si aratam cu mana ca sunt materialiste cica dar ca x vrea sex cei sfant

| dge18 a răspuns (pentru RAY):

Asta in cazul altora... eu nu-s porc sa profit sa ma *** cu ele;-)
Daca vor o relatie serioasa bine daca nu pa si la gara laughing

| RAY a răspuns:

Genetic vorbind nu exista etniile de care vorbesti cu, cu toti suntem oamenii, ca femeiile au parteneri diferiti e benefica pentru evolutia umana, fi serios studiile arata totusi ca majoritatea cuplurilor sunt de acelasi etnie, eu nu vad in tm asa ceva ce vezi tu, eu cred ca ai destule complexe in privinta aspectului

| h3r a răspuns:

Până nu găsești pe cineva pe mintea ta, nu te lași...

| Teardrop a răspuns:

Te uiţi prea mult la antena 1. Come back to reality.

| DeeaBrunetika a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie laughing. Sunt intr-o relatie cu un marocan. Pai eu cred ca pur si simplu ne-am saturat de aceleasi caractere, de aceleasi tipuri de oameni. Poate vrem sa incercam ceva nou.
Venind vorba de rromi, multe fete sunt atrase de caracterul lor, de felul cum se comporta, cum vorbesc. Si spuneai ca nu au bani rromi din ce ai vazut la TV si nu stiu ce. Ei bine, sa stii ca nu ai nevoie de bani ca sa poti iubii. Nu trebui sa iti cada la picioare si sa iti ofere bani, case, masini ca sa fii fericita langa barbatul respectiv. Asta e parerea mea.