| Andreeaa01 a întrebat:

Cum se manifesta dragostea asta? Ploaia asta de fluturi ale caror aripi fac un zgomot infiorator.E greu, al dracului de greu sa te stapanesti. Mereu m-am intrebat de unde vine treaba asta cu fluturii si daca ei simt cand se indragostesc. Oamenii care se agita dau din maini si picioare, femeia/barbatul care este langa tine (daca este cazul) stie asta. Emotie, caldura... Despre ce vorbim? Daca am avut fluturi in stomac, mereu vom avea, e un intreg insectar. Gol in stomac, emotii puternice, furnicaturi, simti ca si stomacul tau are viata lui. Traieste. O senzatie asociata cu bucuria, dar e ceva mai presus. Prea repede trece viata asta pe langa noi, fara sa ne dam seama.

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu am idee, nu am avut parte de asa ceva, nu conteaza ca e dragoste parinteasca, din relatii sau prieteneasca. Toti fug dupa asta, nu stiu de ce, nici nu am habar daca de asta as avea nevoie sa ies din starea mea blestemata, pff, nu mai stiu nimic, *** life.

| LoveSleep a răspuns:

Fluturi, viermi, tenii, avem de toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti scriitoare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai cum sa tii un insectar in suc gastric.

| IlincaW a răspuns:

Andreea, lasa dragostea si spune mai bine cum merge cu arhitectura?

| Andreeaa01 explică (pentru IlincaW):

Nu ii fac nimic.Merge foarte bine cu arhitectura, nu imi aduc aminte sa fi mentionat ceva de facultatea pe care o fac, tu de unde stii?

| IlincaW a răspuns (pentru Andreeaa01):

Nu conteaza de unde stiu

| Andreeaa01 explică (pentru IlincaW):

Asa este, nu conteaza.