| costeapostica a întrebat:

Cum se poate scapa de o sarcina in afara de avort?

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Cu pilula de urgență, care se ia în maxim 72 ore, și te ajută să oprești evoluția sarcinii, sau cu Mifepriston (RU-486) - avort prin medicație- care se face într-o unitate medicală sigură, sub supravegherea medicului.
Baftă!

| iKronstadt a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Pfff, sa fiu al dracu' daca stiam faza cu "Mifepriston". Danke, meine liebe;) Este bine de stiut.
Seara faina!
http://www.youtube.com/watch?v=l-EGT3yY41E
P.P. Te prinde bine portocaliul;)

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru iKronstadt):

Mulțumesc pentru melodie, @IKronstadt!
O seară plăcută și ție. happy

| Zazu a răspuns:

De o sarcina se poate "scapa" doar cu avort.
Pilula de a doua zi doar modifica data ovulatiei, in cazul in care apare in intervalul de 72 de ore, timp in care sunt viabili spermatozoizii.
Celelelte metode sunt avortive, adica intrerup o sarcina.
RU-486 este o metoda avortiva, pastile care se inghit si/sau se introduc in vagin. Provoaca contractii uterine care expulzeaza fatul, de multe ori incomplet.Una e sa previi o sarcina prin metode anticonceptive si alta e sa "scapi"de o sarcina.

Kron:Nu cred ca se foloseste in Romania, cel putin pana acum cateva luni(imi aduc aminte de o discutie avuta cu Brigaela pe tema asta).

| Raluu a răspuns:

Nu ai cumhappy daca au trecut 24h avortul e sg solutie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu pilula de a doua zi.Altfel nu ai cum.

| crissa20 a răspuns:

Cu pilula de a doua zi, daca ti-ai dat seama repede, daca nu avortul e singura solutie!