| ahj77agh a întrebat:

Cum se realizeaza o casatorie dintre un cuplu gay? (Cum se aleg nasii/daca poti avea nasi)
+in Romania. Daca se casatoreste un cuplu heterosexual..isi poate alege nasii un cuplu gay?

Răspuns Câştigător
| RKBlue a răspuns:

Casatoria?
Pai,in tarile in care cuplurile de acelasi sex au voie sa se casatoreasca, casatoria este recunoscuta de stat(adica esti casatorit si primesti certificat de casatorie ca orice cuplu)
Unele biserici si secte recunosc casatoriile de acelasi sex, altele nu.Depinde.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In România nu există "căsătorie" gay...

| ahj77agh explică (pentru anonim_4396):

(E clar ca ma refer la tariile normale la cap unde se poate realiza asta)

| ahj77agh explică (pentru ahj77agh):

Vreau un raspuns de la o persoana care stie cum se realizeaza casatoria dintre un cuplu gay (in strainatate)
(Cum se aleg nasii. daca poti avea asa ceva etc.)

| thefunkytroll a răspuns:

"Iartă-i, Doamne, căci nu știu ce fac..."

| ahj77agh explică (pentru thefunkytroll):

Daca esti un om inchis la minte si singurul argument pe care il ai e religia. poti sa treci peste intrebare

| Crackman a răspuns:

Păi bănuiesc cum este la noi, doar ca ei sunt gay

| Devil21 a răspuns:

La noi nu este permisa căsătoria intre persoane de acelasi sex.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru ahj77agh):

In intrebare fix la romani te-ai referit.