| OliverArrow a întrebat:

Cum se saruta cu limba?

10 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Te duci la un baiat si iti vari limba in gura luiiiiiii aaaaaaaaaaaaaaaaa.

| 1Qitu a răspuns:

Pasul 1 - Saruti
Pasul 2 - Bagi limba laughing

| bogdan72 a răspuns:

Ei, parca nu stii.

| IncorrectUsername a răspuns:

I-o bagi in gura!laughing

| diavolitadulce a răspuns:

Incepi prin a-i saruta buzele. dupa deschizi usor gura si te joci cu limba lui. nu face 1000 rotatii pe minut. nu esti masina de spalat. miscarile trebuie sa fie lente si vor venii de la sine. nu ii "suge excesiv limba" devine dureros la un moment dat. si asa ca un mic truc foloseste un balsam de buze fructat sa doreasca sa te sarute cat mai des

| OliverArrow explică (pentru diavolitadulce):

Trebue bagata toata limba sau doar putin? M-am mai sautat o data cu limba dar faza era ca el baga doar putin si ma luam si eu.

| diavolitadulce a răspuns (pentru OliverArrow):

Depinde si de el. dupa mine nu toata ca doar nu vrei sa il sufoci.

| bogdan72 a răspuns (pentru OliverArrow):

Sa stii ca nu e niciun mod de a saruta batut in cuie. Iti spun din experienta ca fiecare are un mod al lui. Cel mai ok e sa pornesti de la cateva lucruri de baza si sa adaugi/scazi in functie de cum iti place tie.
Deci, ca sa nu lungim, dupa ce va sarutati pe buze (timpul acestei parti variaza in functie de cat de romantic vrei sa fie; la un bal/petrecere nu prea se pierde mult timp cu chestia asta), unul dintre voi va deschide buzele celuilalt cu limba. Evident, acela care a facut-o va continua bagand limba in gura celeilalte persoane.
Acum, legat de cat de adanc (ceea ce intrebai tu). Aici depinde si de pozitia capului: cand le tineti vertical se baga mai putin, mai echilibrat - adica din ambele parti; cand le tineti oblic, aproape perpendicular unul cu celalalt, se baga mai adanc si de obicei (sau cel putin asa fac eu), o bagi pentru o perioada, o tragi inapoi si il lasi pe celalalt sa ti-o bage tie, si faci asta pana te plictisesti.
Ce poti sa adaugi: multor fete le place sa muste de buza la sfarsit, unora chiar usor de limba (nu imi place chestia asta), unii o baga la un moment dat foarte adanc (si e o senzatie destul de placuta, mai ales cand iti este bagata; nu imi explic de ce), unii incep treaba cu limba inainte sa aiba gurile lipite etc. De asemenea, viteza rotatiilor, schimbarile de pozitii, bagatul si scosul limbii; toate depind de propria ta vointa.

| împartezâmbete a răspuns:

Teodora fiecare saruta in felul lui, unic, sau poti cauta pe internet videouri care sa te indrume mai! dar eu adopt stilul original, nu ma ghidez dupa copii