| anonim_4396 a întrebat:

Cum separi ceea ce a fost cu ceea ce este, astfel incat prin comportament, prin tot ce ti s-a intamplat sa nu ranesti persoane care nu au nici o vina?

Răspuns Câştigător
| aysun a răspuns:

Astepti sa treaca timpul

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E greu, dar incerci sa te controlezi si sa-i tratezi pe ceilalti asa cum ai vrea sa te trateze ei pe tine.

| xibalba a răspuns:

Ai mare grija si ar fi ok ca persoanele care nu au nicio vina sa stie ceea ce a fost. Asa te vor intelege mai bine si te vor si sustine. Si mi se pare normal ca relatiile dintre oameni sa fie bazate pe sinceritate.

Răspuns utilizator avertizat