| Nextone a întrebat:

Cum sunt baietii balanta intr-o relatie?happyFUNDA:X

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Balanta este un semn relational, deci întotdeauna se considera parte dintr-un întreg, dintr-o asociere, dintr-un parteneriat. Din cauza acestui sentiment de dependenta, aseaza nevoile si dorintele partenerului mai presus de cele personale.

Nativul Balanta este un bun sprijin pentru partener, de încredere si stabil în orice relatie, chiar si într-o relatie rea. În dorinta sa de echilibru si armonie, rareori îsi exprima sentimentele si trairile. Prefera sa ramâna detasat în sentimente. Nu investeste prea multa pasiune sau afectiune în relatii, iubind mai mult cu capul decât cu inima. Distant si detasat, îsi tine sentimentele sub control pentru a ramâne onest în aprecieri.

Nativul Balanta trebuie sa se apropie de persoane romantice, cu spirit umanitar, independente, idealiste, spontane, inventive, sociabile. Ar putea întâlni genul de oameni de care este atras în aeroporturi, la expozitii auto, în domenii legate de tv si radio, la cinematograf sau la teatru, în companii de electricitate sau telecomunicatii, cu preocupari din zona astrologiei, aviatiei, electricitatii, mecanicii, motociclismului, psihologiei, stiintei, politicii, la evenimente sociale sau legate de aceste activitati mai sus mentionate.

Balanta este un partener fermecator, artist, sociabil, relaxat. Vrea sa împartaseasca totul cu aceasta persoana, tratându-l de la egal la egal. Doreste un partener mai mult pentru intelect decât pentru fizic, cineva care sa îi ofere echilibru si armonie. Casatoria este foarte importanta pentru Balanta. Poate fi oarecum indecis în alegerea partenerului nestiind exact ce vrea de la acesta. Este semnul cel mai sociabil dintre toate, incapabil sa traiasca singur, cautând mereu un prieten în partenerul sau.

Nativul Balanta este senzual, afectuos, delicat si atent, dornic sa placa celuilalt, dar este nestatornic si capricios. Nu ofera mai mult decât primeste în dragoste, de aceea uneori ar putea da echitabil la mai multi parteneri simultan pentru ca nu poate iubi o singura persoana. Este dulce si delicat, simtind nevoia de a fi iubit. Merge la petreceri, la evenimente mondene, îi plac mult dansul, arta, frumosul. Nu trebuie niciodata mintit pentru ca doreste numai adevarul. Îi place sa mearga însotit de partener la tot felul de reuniuni sociale. Îi place sa fie flatat, admirat, sa i se aprecieze bunul gust, frumusetea, rafinamentul, sa i se scoata în evidenta gratia, eleganta, simtul artistic.

Un nativ Balanta este atras de persoane complementare lui, chiar opuse, alaturi de care sa creeze un echilibru armonios. Accepta numai relatii conventionale, alegând din mai multe variante ceea ce îi convine cel mai mult. Din snobism, ar putea face o alegere pentru un partener care "sa rupa gura târgului", frumos în primul rând, care sa-i satisfaca nevoile artistice si estetice. În dragoste cauta mult placerea, dar uneori îsi doreste mai mult un partener cu care sa faca impresie, fara a-l iubi profund, ci doar de suprafata. Îi place viata sociala si are sanse sa devina o persoana populara, apreciata pentru umorul, gratia si firea sa simpatica.

Nativul Balanta nu este interesat de cunostintele superficiale, iar în dragoste este chiar precaut. Nu se leaga de persoane care nu ating standardele intelectuale cautate de el. Este tolerant, afectiv si echilibrat, curtenitor si agreabil, atras de sentimentele celor din jur. Are o carisma personala care îl ajuta sa atraga multi prieteni. Da dovada de afectivitate mare, este vorbaret, amabil, placut. Are un mare rafinament în exprimarea sentimentelor, prin manifestari artistice, poetice, estetice. În dragoste vrea sa ajunga la un echilibru si vede în partener în primul rând un asociat, dorind sa ajunga în cele din urma neaparat la casatorie si doreste relatii stabile, de viitor, cu contracte ferme. Provizoratul nu îl atrage.

Nativul Balanta are tendinta de a transforma erotismul în mijloc de expresie artistica, fiind un posibil consumator de arta cu tenta erotica. Simte o mare nevoie de a seduce. Unei Balante îi plac discutiile despre arta, frumos, subiecte mondene, spectacole, expozitii, dans, îi place sa i se ceara sfatul, pentru a-si da cu parerea în situatii complicate. Îi plac subiectele legate de casnicie, nunti, afaceri, contracte de orice fel, despre procese, avocatura, justitie, despre gimnastica, acrobatii, despre pictura, medicina, muzica, distractii, petreceri, viata mondena.

Sursa:http://www.horoscop20.com/zodiac/balanta/afectiv.php
Bafta!

4 răspunsuri:
| AdamBlack a răspuns:

La fel ca toti ceilalti!
NU mai credeti in porcarii ca: horoscoapele!
[Stop being stupid and think for yourselves]

| Quibblo a răspuns:

In general baietii din zodia balanta sunt obsedati de s.tongue

| Lori10frumushica10 a răspuns:

N-am mai vazut baieti balanta laughinglaughinglaughing
zodia balanta dah.tongue

| claudiu_8687 a răspuns:

Sint ca vremea ca eu sint balanta si...