| anonim_4396 a întrebat:

Cum sunt baietii timizi? cu ce sunt diferiti fata de ceilalti?

5 răspunsuri:
| Sburatorul a răspuns:

A cata oara pui o intrebare legata de baietii timizi? laughing
Si eu sunt timid, si cand incerc sa vorbesc cu o fata care imi place incep sa ma ab-ab-abalbai.
Dar asta e. Partea buna e ca avem ce ii face, ori psiholog ori sa incercam sa ne luptam noi cu timiditatea asta care ne face de ras in multe cazuri.
Eu uneori imi mai propun niste lucruri aiurea cand ma plimb (sa merg cu spatele cand e multa lume pe strada / sa fac cu mana la soferii de autobuz) chestii pe care mi-ar fi rusine sa le fac dar totusi incerc, cu speranta ca o sa inving timiditatea asta odata si odata. laughing
Cu ce suntem diferiti? Suntem tacuti cand dam de prea multi oameni straini, si incepem sa vorbim abia dupa ce ne acomodam cu ei. Partea nasoala e ca ne e greu sa ne exprimam sentimentele. Daca intr-adevar tinem la o persoana, din cauza timiditatii nu avem cum sa ii aratam asta, acea persoana nestiind ce simtim noi despre ea.

| NuamnumesuntANM a răspuns:

Mai taie din ele dale...

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Baieti timizi nu prea au incredere in ei

| Toshima a răspuns:

Uite-ma eu sunt timid...pe net vorbesc cu oricine da cand is in fata lor mor de cald, transpir tot, ma blochez, curge apa pe mine, nu stiu ce sa zic, si in ce l mai rau caz...ma fac de ras.

| Reyko95 a răspuns:

Sincer sa fiu Si eu am fost timid cand am fost mai mic....Si daca esti si tu timid incearca sa devii Mai 'Rau'