| CallMeNow a întrebat:

Cum te desparti in cazul cind persoana te iubeste nebuneste si pentru ea despartirea e o tragedie fatala...?
FUNDA si un porche cayenne.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Ii spui in fata ca nu mai simti nimic pentru ea (persoana), sau ce alt motiv ai. Unul din principiile lui Murphy spunea "sfarsitul groaznic este preferabil groazei fara sfarsit". Mai bine incheiati totul acum, daca stati impreuna va chinuiti unul pe altul. Cel care vrea sa ramana in relatie nu va avea ce isi doreste si va fi mereu nefericit, celalalt nu se simte bine ca i se cer lucruri pe care nu doreste sa le mai ofere si le refuza sau le face impotriva vointei. Apoi ar fi acele mici semnale care ne fac sa ne simtim iubiti si care vor lipsi. Eu am intins cateva luni de o relatie cu cineva care nu mai simtea nimic pentru mine dar nu voia sa admita, nu ne-a fost bine de loc la niciunul si cu mintea de dupa as fi preferat sa o taiem din momentul in care nu mai simtea nimic pentru mine.

9 răspunsuri:
| gocops a răspuns:

Sex

| neutrino a răspuns:

Te desparti cu vesnica minciunica: ea este prea buna pentru tine, tu nu o meriti, iar ea merita pe cineva mult mai bun si din aceste motive este cazul sa puneti acum punct relatiei: daca veti intarzia, durerea ei va fi mult mai mare si tu nu-ti doresti, spre binele ei, sa se intample asa ceva.

| CallMeNow explică (pentru neutrino):

Minciuna asta nu a mers data trecuta cind am incercat sa ne despartim

| Green66 a răspuns:

Te desparți cu zâmbetul pe buze.

| CallMeNow explică (pentru Green66):

Nu e un raspuns

| AiriTeodora a răspuns:

Daca simti ca relatia nu mai merge bine nu cred ca e bine sa mai lungiti treaba. Veti suferi mai mult amandoi. Trebuie sa vorbiti si sa va lamuriti de ce nu mai merge. Desigur, pentru ea nu e usor, dar in timp va fi mai bine. Cu cat vorbiti mai curand cu atat mai bine.

| CallMeNow explică (pentru AiriTeodora):

Relatia are mai bine de un an, dar nu mai merge pentru ca inconstient ea nu isi da seama ca doar profita mai mult decit ofera... nu are grija de sine asa cum as vrea, ma refer la felul ca sa arate mai bine, sa se imbrace... s-a obisnuit ca eu sunt tolerant deja si sunt "cucerit". Imi iese din cuvint, uita ce o rog sa faca. E prea relaxata ca totul merge si asa. nu lucreaza asupra ei ca mie sa imi placa din ce in ce mai mult, ba din contra.o displac mai mult pe zi ce trece. Iar toate astea nu am cum sa i le spun

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru CallMeNow):

In cazul de fata te desparti fara remuscari, e vina ei sa suporte consecintele, nu? Mi s-a intamplat si mie, insa altul a fost motivul.Habar n-am ce s-a intamplat cu ea.

| DayaBăă07 a răspuns:

Pai, daca chiar te iubeste asa cum zici tu, nu ar trebui sa-l\s-o minti, ar trebui sa-i zici pur si simplu motivul pentru care vreti sa va despartiti. O persoana care iubeste cu adevarat nu merita sa fie mintita, ea merita sa stie adevarul. parerea mea
Funda?