| RAY a întrebat:

Cum te poti viola singur?

raspunsul l am gasit pe un site religios,te masturbezi, voi va violati des? nu va auto denuntati la politie?

https://www.facebook.com/....../photo.php

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Oricum, pentru explicarea naturii si a societatii nu este nevoie de Dumnezeu, stiinta moderna explica totul foarte bine prin legile naturii.

34 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns:

Eu sunt complet distrus de viciu, inseamna. Eu ma violez, dar mie imi si place. Nu foarte des, eu sunt insurat, dar oricum. Oare faptuiesc si adulter cu mine insumi?

| RAY explică (pentru minrest):

Ti post pacatosule?

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Nu, dar fiind insurat, de unde atata energie?

| RAY explică (pentru minrest):

Man de cati ani esti monogam?

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Man, de foarte mult timp, eu nu am avut relatii extraconjugale, desi tentatiile au fost mari, dar m-as fi simtit prea prost.

| RAY explică (pentru minrest):

Ce varsta ai? ai avut multe iubite? cum te ai cunoscut cu cea din prezent? inca o iubesti ca atunci?

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Am avut prietene, dar nu am crezut ca te poti realiza prin relatie, cum nu cred nici acum. Sotia am cunoscut-o la biserica. Eu nu spun nimanui ca il iubesc, consider ca asta se spune numai ca sa emiti pretentii asupra altei persoane.

| RAY explică (pentru minrest):

Frumos man

| minrest a răspuns (pentru RAY):

A, ce varsta am, eu am pus-o la profil. Am 52 de ani.

| RAY explică (pentru minrest):

Multi inainte

| EcceHomo a răspuns (pentru minrest):

Te bănuieşti cumva şi de homosexualitate?happy

| minrest a răspuns (pentru EcceHomo):

De asta nu, caci nu practic aceste vicii fiind excitat de barbati. Oricum, la atatea vicii nu stiu daca ma mai ajuta lipsa homosexualitatii.

| SG1995 a răspuns:

Mai era una cica cand faci labă faci sex cu demoni. rolling on the floor

| minrest a răspuns (pentru SG1995):

Acesta este punctul de vedere oficial al multor biserici evanghelice. Exista si ideea ca te indatorezi cumva la acei demoni, si le dai drepturi asupra ta.

| SG1995 a răspuns (pentru minrest):

Eu pe site-uri ortodoxe am gasit tampenia asta.

| minrest a răspuns (pentru SG1995):

Nu ma mir, nu sunt ortodocsii mai breji. Multe obscurantisme d'astea sunt comune la pocaiti si ortodocsi. Mie mi-au relatat-o direct evanghelici.

| SG1995 a răspuns (pentru minrest):

Da chiar asa in acte ce esti?

| minrest a răspuns (pentru SG1995):

In acte nu sunt nimic, si nu frecventez nici o biserica. Sunt crestin liberal, consider ca Biblia e o culegere de studii de cazuri, oameni si grupuri angajati in aventura filozofica teista, consider ca au fost inspirati de Dumnezeu in ce priveste realitati spirituale, dar in nici un caz in astrofizica, geologie, genetica sau istorie. Si oricum sunt deschis sa imi analizez critic orice parere de acum. Din pacate pentru mine, am fost victima unui cult, un ansamblu urias de oameni si institutii numit Bisericile Evanghelice. Multumesc lui Dumnezeu, sunt supravietuitor al cult-ului, dar prostia m-a costat totusi foarte mult.

| SG1995 a răspuns (pentru minrest):

Eu ma trag din neo-protestanti, in mod paradox am devin mai sceptic cand am interactionat cu Joy of Satan.

| minrest a răspuns (pentru SG1995):

Adica erai evanghelic, apoi ai adoptat ideile Joy of Satan. Iar apoi, ai scapat si de astea. Cui pe cui se scoate. Sper ca acum esti vaccinat. Eu eram ateu, incet am inceput sa cred in Dumnezeu, si am cunoscut niste neo-protestanti emancipati, moderni, din Occident, in prostia mea am crezut ca exista o inrudire intre ideile lor si ale mele, ca doar si eu si ei credeam in Dumnezeu, si apoi au intrat in functiune mecanismele de manipulare specifice, si m-am eliberat cu mare greutate.

| RAY explică (pentru minrest):

Ce tea determinat sa devi din ateu iar crestin?

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Asta a fost de mult. Am citit Biblia, si mi-a fost clar ca ce se relateaza acolo nu poate fi adevarat din punct de vedere istoric, eu ma pricepeam la istorie de pe atunci. Dar faceau o logica, se proiecta in trecut o interpretare teista a universului. Ideea generala era ca exista un fiinta foarte puternica care prin creatie urmareste sa ajunga sa aiba interlocutori - oameni care il cunosc pe Dumnezeu. Numai ca eu nu am devenit iarasi crestin, la inceput am fost ateu, apoi am fost crestin liberal, am fost victima crestinismului fundamentalist, apoi am realizat ca gresesc, dar a mai durat mult sa scap de toate aiurelile lor, si am redevenit crestin liberal

| SG1995 a răspuns (pentru minrest):

Deah deci ai mei erau penticostali ( invecinati cu Anssemblies of God), dupa am ajuns JoS, o vreme am fost ateu (ceea ce psihologic n-a fost reconfortat), dupa in 2015 m-am botezat ortodox (influenta unei cunostinte, care mi-a devenit nas), pe urma si in cele din urma dupa o experienta de voluntariat in Pro-Vita unde preotul spunea cateva chesti mai misogine m-am cam indepartat de dogmatism, iar acum am o amestecatura intre crestinism liberal si panteism.

| RAY explică (pentru SG1995):

Nu devi mulsulman au oferte bune pe lumea cealalta multe virgine.

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Oricum, pentru explicarea naturii si a societatii nu este nevoie de Dumnezeu, stiinta moderna explica totul foarte bine prin legile naturii.

| Lostlyric a răspuns:

So you say "GOD" and I say "SAY10"

You should pray, now
Is it above or is it below?

(M.M)

| PumpkinDoll a răspuns:

Daca s-ar da pedeapsa pentru asa viol, as lua 10 vieti de puscarie

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Sa inteleg ca de fiecare data cam bat maimuta, cand agit cioculetul eu de fapt ma violez. Se pare ca violul poate sa fie ceva benefic.

| RAY explică (pentru VALCUANDREI1994):

Te spargi la buci man.

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru RAY):

Corpul meu fragil de cocosel supraponderal nu poate sa suporte o asemenea durere in zona anala. Dorsala mea e prea sensibila.

| artemidak a răspuns:

Pai de fapt nu are logica...
Cum pnm te poți veola singur?
Degetele sunt posedate sau ce?
E imposibil!
Viol e in momentul când nu o faci de buna-voie...

| RAY explică (pentru artemidak):

Pai esti posedat de diavol ))))))))))) satana e in mana ta dreapta

| artemidak a răspuns (pentru RAY):

De fapt mâna mea stânga, ca is stângaci.Xd.

| Danielachan a răspuns:

Incearca sa vezi ce iti spun