| anonim_4396 a întrebat:

Cum te simti cand esti indragostit?

20 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, e un sentiment unic si superb, care nu poate fi descris in cuvinte, e ca si cum lumea intreaga ar fi numai a ta, persoana de care esti indragostita este prezenta in gandurile tale mereu, iti stapaneste inima si mintea, cand esti indragostit zambesti adesea fara motiv, esti cu capul in nori, nu ai pofta de mancare, simti fluturasi in stomac, cel putin eu asa simt...

| madalicious a răspuns:

Esti fericita, te gandesti non-stop la el, abia astepti urmatoarea clipa cand va veti intalni...si cand se apropie o fata de el si ii vorbeste devii geloasa... dupa sarut simti fiori.love struck stiu asta pentru ca eu m-am indragostit!love struck

| Pho3nix a răspuns:

E ca si cum deschizi aripile si te duci in al 9-lea cer.

| simoSTAR a răspuns:

Totul e atat de simplu... te trezesti cu el in gand, te culci cu el in gand.nu traiesti decat pentru momentele in care esti cu el.

| marsy a răspuns:

Cind esti indragostit. da. desigur. sa fii si tu iubit. e ceva minunta. esti fericit si nu iti dai seama de ce. practic fara motive. Esti mereu bine dispus, devii la intelegator. viata devine mai frumoasa. mai interesanta. E frumos love struck

| Victoria a răspuns:

Eu nu iti pot raspunde pentru ca nu mi s-a intamplat.

| daniDeeDee a răspuns:

Fluturaşi în stomăcel.

| Liada a răspuns:

Cred ca arati stupid big grin cu un zimbet larg si fara motiv pe fata...neatenta...ufffff...eu sunt asa...mereu... big grin

| christabell a răspuns:

Lumea iti pare mai frumoasa, oamenii mai buni, devii uituc, visator, tu insuti devii mai bun, mai tolerant.

| yoannah a răspuns:

Aaaaaaa...
Nimiclaughing
Nu mai stii de capul tau
esti atat de fericita incat... nu mai simti nimicwinking
laughing
ByyE!winking

| unavailiable93 a răspuns:

Esti foarte fericit si ai niste reactii ciudate in stomac. Chiar daca pana acum faza cu "fluturi in stomac" o consideram puierila, am ajuns sa cred ca e adevarata. E un sentiment deosebit de placut sa ai pe cineva alaturi de tine, caruia sa ii impartasesti si binele si raul si care sa fie aproape de tine sa te iubeasca si sa te sustina. Incercati pe pielea voastra, e super laughing.

| lifeForJesus a răspuns:

Plutesti... pur si simplu! Este un sentiment foarte placut!

| b3bita a răspuns:

Exact ...plutesti! Mai ales cand esti alaturi de persoana iubita nimic nu mai conteaza ...simti ca doar voi 2 sunteti in univers si ai puterea sa faci orice... nu stiu cum sa iti explic :X:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu, eu, eu stiu...simti fluturi in stomac sau molii?thinking in fine era ceva cu zburatoare dar eu beau de obicei o gura de coniac si nu mai misca nici unulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Like in havenlove struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zambesti non-stop, visezi cu ochii deschisi, te trec fiori numai gandindu-te la el, esti happy happy Aaa, inca ceva, devii geloasa pana si pe musca care il bazaie rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Te las pe tine să te îndrăgostești ca să vezi cum este.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte bengga

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti spune in cuvinte poti doar sa simti love strucklove strucklove struck
E cel ma grozav sentiment e fericire.
E ca si cum lumea s-a sfarsit la el/ea
E ca o fantoma ce iti creaza iluzii si vise in doi
E pur si simplu o atractie impatasita sau nu
Ceva iti smulge ochii si si inima si le ia cu el/ea

E cel mai greu de explicat. e dragoste

| miha<3 a răspuns:

Poi eu sunt indragostitabig grinsi pot spune ca nu te poate supara nimic atunci plutesti si viata e roz