| anonim_4396 a întrebat:

Ce simti cand esti indragostit?

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Un mare gol in stomac.Incepe sa iti vina dor de cum erai inainte sa te loveasca dragostea cu maciuca in cap

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu se poate explica in cuvinte, decat se simtewinking

| Monica a răspuns:

Depinde cat de patrunzator este sentimentul. Simti o nebanuita trandete, descoperi pe zi ce trece lucruri pe care probabil nu le-ai stiut despre tine. Simti ca esti protejata, ca e ''totul '' pentru tine.Ca reprezinta viata ta. Ceea ce e o mare prostie, practic.
Ca ai face ''orice'' pentru el. Ca nu poti trai daca te-ar parasi.
Simti un sentiment care poate fi usor diferentiat fata de celelalte sentimente.Este mai special, mult mai special!

| Emma a răspuns:

Multi fluturasi in stomac...nu credeam ca e adevarat, dar am simtit`o pe pielea meahappy
Te gandesti neincetat la persoana respectiva si nu prea ii vezi defectelelove struck
Bye!

| mario a răspuns:

Fiori care te cuprind in tot corpul.sipti ca plutesti, simti ca toata lumea este a ta.intr-un cuvant te simpti bine.asta daca iubesti cu adevarat

| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Simti ca iti este foame.tongue

| adi a răspuns:

Orice altceva decat realitatea. Este unul dintre cele mai pozitive momente pe care le poti avea happy

| Fn1613 a răspuns:

Pai la început muuulţi fluturaşi în stomac, mai ales când el mă baga în seama. Dupa aceea. atunci când vezi că sentimentul nu este reciproc ...simţi un fel de ură pentru. el ( cel putin mie asa mi se intampla, nu stiu cum e la baieti ) dar un pic acolo tot il mai plac si cam asa. ba ma simt bine, ba rau, oricum mie mi-sa întamplat intodeauna sa renunt sau sa incerc sa renunt ...soarta, asta e.straight face happy

| rocky26 a răspuns:

Fluturasi in stomac

| zhuzhu a răspuns:

Nu se poate spune in cuvinte happy se simte in sufletul tau si atat. Dar sigur simti fluturasi in stomacbig grin oricum e un sentiment foarte frumos la inceput:X

| aty91 a răspuns:

Fluturi in stomac, nu cred ca se poate exprima in cuvinte ceea ce simti. E o senzatie unica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai fluturasi in stomac:X
mereu vesela`,binedispusa`smug
totul in jur e Rozzz`:-x`
te gandesti doar la el`.:-x`
si la urmatoarea intalnire`:-X
toata lumea e la picioarele tale` winking nuty pasa de nimeni` :-x doar de tine si el` big hug
e un sentiment foarte frumos.
dar uh?smug
pop

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai pentru. inceput simti fluturasi in stomac, te gandesti doar la el/ea, iti imaginezi cum ar fi sa fiti impreuna. iar daca il/o vezi flirtand cu altcineva devii f. trist/a.altcv nu stiu. a, da, ii accepti defectele. sper ca te-am ajutat:*:*

| NoMoreTears a răspuns:

Acest sentiment nu poate fii descris in cuvinte, simti ca inima iti bate mai tare in preajma ei/lui, ca traiesti numai pentru el/ea, visezi la cum ar fi sa fiti impreuna, vorbesti mai mult decat de obicei, esti mai nebunatic/nebunatica in fata lui/ei etc... oricum daca esti indragostit/a, iti vei da seama singur/a