| zuzu a întrebat:

Cum ti un baiat din scurt? la ce se refera? exemple? fundita.puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Initial nu intelegeam la ce te referi dar mi-am dat seama asa ca o sa iti raspund cu deamanuntul. Fetele din ziua de azi datorita Societatii in care traim dar si a problemelor legate de Viata Sentimentala tind sa devina Scorpii cand sunt intr-o Relatie. Inainte de toate o fata trebuie sa se gandeasca la urmatoarele aspecte big grinaca intru intro Relatie cu baiatul asta o sa fiu fericita? Fericirea nu consta in faptul ca baiatu ala e frumusel si esti tu lesinata dupa el si ai ideea ca il Iubesti.Trebuie sa Te Iubeasca si el la fel ba chiar e indicat ca Baiatul sa Iubeasca fata mai mult un pic.A tine in scurt un baiat e un fel de a-l controla :Te Interesezi foarte des unde este, sa nu faca aia, unde a fost, de ce a vb cu aia, pe unde unmbla si toate astea pentru ca nu ai Incredere in el. Controlu Partenerului excesiv apare intro Relatie unde apar Semne de? Cand o fata e excesiv de agresiva si severa cu baiatu o face pentru ca e genul Obsedat sau pentru ca are anumite dubii cu privire la sinceritatea lui.Baiatul observa asta si e normal sa iti reproseze ca esti asa. Acum tu stii prea Bine ce fel de baiat ai langa tine dar daca nu e genul fustangiu de aia ti-a dat acest raspuns :Ma tii prea din scurt..Ai Incredere in ele daca merita si nu mai incerca sa te comporti ca si cum tu ai decide totu. Baietii nu prea suporta sa fie Influentati -Bine ca asculta de ce zic Iubitele lor dar sa nu crezi ca or sa si faca asta.E un fel de a fi de accord cu ea dar nu in totalitate.Incearca sa faci in asa fel incat totu sa mearga Bine.

| zuzu explică (pentru Danysan):

Ideea e ca eu nu sunt asa. Mi s-a spus ca ar trebui sa fiu. Si nu stiu cum sa fac. De unde sa incep? laughing

11 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Nu,nu ar trebui sa fii asa pentru ca l-ai putea indeparta pe respectivul baiat. Danysan ti-a explicat cat de cat ce inseamna si sper ca ai inteles.Crezi ca baietilor le place sa fie controlati mereu sau sa le spuna iubita tot timpul ce sa faca, cu cine sa iese etc? Iti spun sigur ca nu!happy Daca nu esti asa foarte bine, asa sa ramai! Succes, te pup!:*

| zuzu explică (pentru Cristiann25):

Nu sunt asa. El vrea sa fiu asa. Si nu stiu ce si cum sa fac. laughing:*

| Cristiann25 a răspuns (pentru zuzu):

Stai linistita, s-a uitat la prea multe filme!laughing Sa nu uiti ce iti zic acum : sa NU te schimba NICIODATA pentru nimic si nimeni! Trebuie sa fii asa cum simti, nu cum vor altii sa fii!

| zuzu explică (pentru Cristiann25):

Eu asa raman. Asta e clar. Dar nu inteleg de ce i^ar placea sa il tin asa.

| Cristiann25 a răspuns (pentru zuzu):

Cati ani aveti?(daca nu te superi). Dupa cum am spus a auzit si el cine stie pe unde si vrea sa experimentezehappy.Sa nu te schimbi, o sa-i treaca lui. Daca te iubeste, te iubeste cum esti.

| zuzu explică (pentru Cristiann25):

18. El stie ce vrea.

| Cristiann25 a răspuns (pentru zuzu):

Scuza-ma ca te contrazic dar iti spun sigur ca la 18 ani nu esti trecut prin "viata" ca sa zic asa sa stii ce vrei.E major dar asta nu inseamna ca are 40 de ani sau mai stiu eu cat.Probabil tu esti mai micuta decat elhappy.In fine fiecare stie ce trebuie sa faca cu relatia lui, e decizia voastra si nu conteaza parerea oamenilor din jur.

| Northern a răspuns:

Adică ești cam severă cu el.
happy

| Lhurricane a răspuns:

Sa nu ii perimiti de fata cu tine sa se uite la altele, sa se dea la altele, sa fii putin mai pretentioasa in ce priveste ce-si permite sa faca cu alte fete

| 1stResponder a răspuns:

Sa fii dura! laughing Sa fii sigura ca-ti ramane fidel si sa-i interzici sa se uite la altele. (unii baieti se pot supara pentru chestia asta, deci ai grija) laughing