| ioana375 a întrebat:

La ce se refera un baiat atunci cand zice ca o fata e "despachetata"?

Răspuns Câştigător
| NastyP a răspuns:

Cand un baiat ii spune unei fete ca e "despachetata" se refera la faptul ca nu mai e virgina...

6 răspunsuri:
| odorash a răspuns:

Buna. Cred ca se refera ca e folosita ( in uz) ca o mica *****. )) Deseori se refera mai mult la fetele de usoara conduita.

| mona a răspuns:

Eu inteleg din,,despachetata,, ceva rau, ceva gen pitipoanca, etc

| mona a răspuns:

Poate am mai raspuns o data la aceasta intrebare[merge rau site -u]dar eu inteleg prin,,despachetata,, ceva gen,, pitipoanca etc,,

| Catalion a răspuns:

Probabil vrea sa spuna ca fata respectiva nu mai este virgina.

| UnPatrateL a răspuns:

Se refera la faptul ca nu mai e virgina.cum e si expresia: deflorata.sau, scuzati-mi limbajul, spartahee hee

| helenqw3 a răspuns:

Despachetata, adica nu mai e 'ca noua', folosita happy