| rebea77 a întrebat:

Cum știi când un băiat te place?

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Treaba cu baietii e complicata! Azi te place si maine vede pe altcineva si uita de tine. Alegerile nu-s statornice si bine gandite! Ne place uneori sa fim neganditi si cand facem greseli atunci incepem sa gandim. Normal, ar trebui sa fie simplu. L-ai intalnit, poate ati schimbat cateva cuvinte si daca totu-i mort, atunci n-a fost sa fie - ori mai faci ceva sa reinvii atmosfera ori cauti pe altcineva. Adesea, cine te intereseaza si il interesezi, iti spune ceva, te priveste intr-un anume fel, care-ti trezeste suspiciuni; ori te suna, ori iti scrie si-ti cere prietenia etc. E adevarat ca unii baieti sunt timizi, dar si tu poti face ceva ca sa astepti reactii. Daca numai astepti sa vezi ce face el, atunci nu astepta ci vino in intampinarea actiunilor lui. Baietii prefera fetele: deosebite, inteligente, imbracate decent, naturale, sufletiste etc. Nu am fugit niciodata dupa nimeni, ei au fugit dupa mine si asa mi-am dat seama ca ma plac! Mi-a placut cineva candva, l-am vrut insa era tare nehotarat. Atunci mi-am spus ca nu-i pentru mine si am abandonat toata treaba, insa cand ma gandeam ca totu-i aiurea si pierdut, atunci m-a sunat si am iesit impreuna, deci eu zic ca depinde si de cel care-ti place ce fel de om este. Am o multime de exemple din ceea ce auzeam de la prietenele mele, dar stii!, fiecare traieste in felul lui si nu poti gasi 2 oameni la fel. Avem ceva in comun, dar rar gasesti 2 oameni care se semene intr-atat incat sa ramai uimita! Uneori iti spune si sufletul, evenimentele, ceilalti oameni din jurul tau etc., daca te place! Ideea este sa nu te fixezi pe ceva si sa crezi ca-i definitiv! Lucrurile se schimba si mai ales la varsta tineretii! Mult noroc si infinite: rabdare, iubire si iertare!

Întrebări similare