| Miruna34444 a întrebat:

De unde știi când un băiat te Place?

Răspuns Câştigător
| AcadeaAnonima a răspuns:

Mereu imi pun aceeasi intrebare cand sunt indragostita laughing, insa. Niciodata nu pot gasi un raspuns. Mereu mi-e frica sa nu cred in iluzii. De exemplu : "daca te atinge din neatentie inseamna ca te place" si eu, fiind indragostita, acest semn ma duce cu gandul ca poate chiar e asa. Dar dupa, tot eu ma razgandesc si spun " Orice om te poate atinge din greseala si asta nu inseamna ca te place". Si asta ma dezorienteaza mereu.Iar prin aceste randuri nu am vrut sa "ma plang tie", ci sa te atentionez, avertizez.
Oricum, e foarte greu sa iti dai seama daca si el te place, adica totul poate fi doar un film in capul tau "Mi-a zambit! Sigur ma place! " sau "Se uita la mine, si lui ii place de mine!", etc.
E mult mai simplu sa observi asta cand un alt baiat te place : exista o tensiune intre voi, iti vorbeste altfel, desi foloseste aceleasi cuvinte si acelasi ton, e o atmosfera diferita.Bineinteles, pot fi valabile si semnele : iti zambeste, se uita la tine, cauta mijloace prin care sa petreceti mai mult timp impreuna, etc. Insa ele sunt mai. mno. Pot fi inselatoare, pentru ca orice om iti poate zambi, sa se uite la tine.
Bafta! Sper ca ai inteles ceva!winking

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ii stralucesc tare ochii atunci cand te pupa!

| frostxtq a răspuns:

De regula iti spune sau iti da anumite semnale cum ar fi faptul ca iti zambeste mult, glumeste cu tine, te cauta, iti scrie, doreste sa te vada si te surprinde placut cand are ocazia.

| farfuriaverdex a răspuns:

Te cauta, te invita sa iesiti, iti spune

| DiaconitaBianca a răspuns:

Vezi ca se uita la tine mult sau te tachineaza mult. Cazul 2 mi s-a intamplat si mie si e putin aiurea... Insa cel mai bine e sa-l intrebi daca te place dar nu DIRECT ci cu o usoara indiferenta daca zice nu poti sa-i zici cv de genu "Bine ca ni-ci mie nu-mi place de tine" Oricum noroc cu acel baiat happy