| laura_9134 a întrebat:

Cum tratam ignoranta? Ma simt ignorata de iubitul meu; lucreaza toata ziua si acasa iar eu ma plictisesc.Parca nu mai exist ca si femeie. E o diferenta de 6 ani intre noi eu sunt mai tanara dar totusi stiu ca dupa 2 ani de stat impreuna apare monotonia dar este dragoste, ajutor si respect intre noi.Ma ucide faptul ca nu imi da importanta Noi femeile avem nevoie de multa atentie. Ce sa fac sa stralucesc din nou in preajma lui? ceau

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Trebuie sa alegi intre doua lucruri naibii.Ai nevoie de atentie dar si de bani in acelasi timp.

| Papusik a răspuns:

Mda asa e, femeile au nevoie de multa atentie.
Dar cred ca ii este greu si lui, si serviciu si tu sad.
Cand vine de la munca e obosit etc straight face.
Stiu ca e dureros sa nu te mai alinte, sa nu te priveasca incontinuu, dar vorbeste si tu cu el sa incerce sa te alinte macar puutin, sa te simti si tu putin mai bine, poate va intelege.
Succes!

| ThePunisher a răspuns:

Stiu ca suna a cliseu, dar stai de vorba cu el, comunica. Daca el nu face niciun pas, fii tu cea cu initiativa. Si in alta ordine de idei, Intelege ca daca tu stai toata ziua acasa, cineva trebuie sa munceasca si sa aduca bani in casa pentru chirie/intretinere, mancare, haine, diverse chestii. Omul ala nu poate sa se imparta in doua, sa stea toata ziua acasa cu tine si sa va iubiti 24/7 si sa mearga la servici ca sa castige bani. Inteleg ca ai nevoie de multa atentie, dar gandeste-te si la nevoile lui, ca poate are si el nevoie de compasiune, de intelegere.

| Bijou a răspuns:

Daca este la servici nu ai ce sa faci. Incearca sa aduci ceva nou in relatia voastra, seara cand vine acasa, o plimbare, un moment de relaxare nu stiu, ceva nou