| alexxxxxxxxaaaaa a întrebat:

Cum trebuie sa fie fata perfecta? ce v-ar face sa ramaneti cu ea toata viata?

9 răspunsuri:
| Zuzu6235 a răspuns:

Sa demonstreze ca tine la mine, sa ma faca sa o vreau, sa ma stimuleze intelectual, sa ma faca sa fac chestii sau sa spun vorbe pe care nu le spun altcuiva, sa ma sustina in fata prietenilor, sa am cui cere o parere legat de orice subiect posibil, sa fie langa mine cand am nevoie de ea, sa ma faca sa o iubesc si sa devina acea persoana speciala langa care ma voi vedea in viitor.

| VadTot a răspuns:

Sa fie loiala! Sincera...Sa fie Ea! neinfluentata de cei din jur! Sensibila Dragastoasa Afectuoasa! Feminina! Cer mult nu i asa?

| Maya2014 a răspuns (pentru VadTot):

Exista si astfel de fete, trebuie doar sa deschizi ochii si sa privesti dincolo de aparente.happy

| Neinteresantul a răspuns:

A mai fost pusa intrebarea de zeci de ori. Fiecare are preferintele lui, iar perfectiune din fericire nu exista. Daca te gandesti la "stat toata viata" cu acea persoana, cu siguranta etsi o copila de 12-15 ani. Numai ele se gandesc "sa ramana toata viata" (adica maxim 3 luni) cu alt copil.

| Maya2014 a răspuns:

Persoana care te iubeste stie ca nu esti perfecta dar totusi te vede perfecta! Nu exista acelasi prototip de fata pentru toti baietii.Ei vor intelege care e "fata perfecta" pentru ei atunci cand o vor gasi.Ai fi surprinsa sa descoperi ca de cele mai multe ori, fata perfecta din mintea baiatului nu e reflectata de fata perfecta, in adevaratul sens al cuvantului, din realitate. Ochii indragostiti vad perfectiunea.happy

| SoulEater44 a răspuns:

Din pacate nu exista dar fata cea mai apropiata de perfectiune cred ca este persoana care stie intotdeauna sa asculte problemele, sa incerce sa ajute la rezolvarea lor insa sa fie si deschisa noilor perspective, sa colaboreze si sa fie intelegatoare. Cel mai important totusi, deoarece si astfel de momente vin, este sa stie sa,, se certe,, inteligent. S-a demonstrat intr-un studiu ca baietii apreciaza mai mult fetele care isi impun puctul de vedere pe cale logica, cu argumente solide, adevarate, palpabile decat cu replici inspirate din gelozie si dorinta de a iesi invingatoare. Acestea fac parte din categoria logica, insa in categoria mai profunda, a inimii, ei bine cele mai mari calitati ale,, fetei perfecte,, este bunatatea, dragostea nelimitata, corectitudinea (ma refer aici la lipsa infidelitatii) si mai ales decizia de a ierta totul, oricat de grav ar fi,, pacatul,, Ei bine laughing acum cred ca observi dc nu exista fata perfecta. Toate fetele au cate un cliseu la una sau alta dintre aceste calitati exigente insa sper ca te-am ajutat!winking Bafta!

| alexxxxxxxxaaaaa explică (pentru SoulEater44):

Si barbatii au multe defecte...

| SoulEater44 a răspuns (pentru alexxxxxxxxaaaaa):

Scuza-ma scumpa mea dar cred ca mi-ai cerut sa-ti descriu fata perfecta nu sa iau apararea uneia asa ca faza cu,, si barbatii au multe defecte,, nu se incadreaza aiciwinking

| TheWildRose a răspuns:

Toate sunt perfecte in felul lor si la fel de frumoase nu exista una mai perfecta/frumoasa ca alta