| Alex a întrebat:

Cum trebuie sa procedeze baietii timizi pentru a avea o iubita?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa lase timpul sa treaca si vor vedea rezultatele.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Prin intermediul degajării.
Nu de la tine porneşte probema.
Este posibil ca până acum să nu fi întâlnit fata potrivită pentru sufletul tău.
Fata care să deţină capacitatea de a te face să te simţi în largul tău alături de ea.
Care să te facă să trăieşti aşa cum simţi.
Dar trebuie să oferi şi tu ocazia asta.
Unei fete care ştii că te place.
Şi vezi dacă am dreptate, sau nu...

| melyyy a răspuns:

Sa se imprieteneasca cu fata! oricat de timid ai fii te poti imporietenii cu ea si daca fata e mai indrazneata si ii va placea prezenta ta iti va da semne ca te place si ea :X

| melyyy a răspuns:

Dupa experienta mea nu merge...am un baiat in clasa care e cu o fata ( amandoi timizi) dar au ajuns la limite laughing pe strada nici nu se tin de mana (ma intreb daca s-or fi sarutat thinking )
sper totusi daca esti timid sa nu fii asa altfel nu va merge niciodatawinking

| simf a răspuns:

Baietii timizi trebuie sa fie constienti ca-s unici si ca au o gramada de lucruri bune de oferit. sa aiba rabdare sa gaseasca o "ea" care sa aprecieze ceea ce sunt baietii timizi. si sa nu-si mai puna baietii timizi o mie de intrebari, ci sa faca asa cum simt fara sa se mai intrebe "de ce?", "pare nu gresesc?". o iubita trebuie iubita, nu filosofata.

| Catalion a răspuns:

Nu o sa mai fi timid dupa ce o cunosti mai bine, ca o sa te obisnuiesti cu ea, iar ea trebuie sa aiba putina rabdare cu tine.

| HeathLedgerForever a răspuns:

Buna. Pai unor fete le plac baietii timizi (si mie). Ei ar trebui sa abordeze fetele prin gesturi radicale. adica daca iti place o fata nu te mai comporta cu ea ca si acum, fa alte gesturi, fa'i complimente. Cum mi s-a intamplat si mie. Si fata aceea va vedea ca esti mai schimbat si va intelege ca o placi. Iar daca poti nu mai fi timid deoarece este un defect. Te pupkiss. Fundita?