| Anonim3007 a întrebat:

Cum trebuie sa se comporte un baiat la prima intalnire ce sa zica ce sa faca? cum sa se comporte? help astept un sfat repede funda + vot

Răspuns Câştigător
| TheSupreme a răspuns:

Prietene, daca ai ajuns deja la intalniri, singura prostie pe care ai putea s-o faci ar fi sa-ti fie frica si pana la urma sa arati aiurea. Dimpotriva! arata-i cat esti de relaxat si de fericit in preajma ei! Nu-ti lua ochii de la ea, las-o sa vorbeasca ea la inceput (daca nu spune nimic, initiaza tu conversatia, dar incearca sa-i pui intrebari despre ea, sa-i arati ca esti intersat sa o cunosti).
Sunt cateva elemente simple dar care te fac sa cresti in ochii ei, precum complimentele. Daca nu stii ce sa spui, observa un obicei de-al ei si spune "ce draguta esti cand faci asta".
Gaseste un subiect pe care il controlezi cu usurinta, vorbeste clar si gandeste putin inainte sa spui ceva. Oricum, despre orice ati vorbi, poti sa o flatezi! De pilda, sa zicem ca vorbiti de vreo celebritate care si-a inselat iubitul (na poate nu tocmai de asta dar ca sa intelegi), si ii poti spune "Sunt sigur ca tu nu ai face asa ceva, daca ar fi toate fetele ca tine, am sta la coada cu zilele la Biserica" (e important si sa o faci sa rada).
Inca un lucru, fetele nu cauta baiatul perfect 100%, ele cauta un baiat cu potential de a fi cum vor ele, asa ca ea iti va gasi un defect pe care va incerca sa-l rezolve( de pilda fumatul), dar ai grija sa nul rezolvi tu prea devreme, fiindca ea s-ar plictisi in scurt timp de tine, nimanui nu-i place plictiseala, monotonul unei relatii fara incurcaturi, ai prefera sa te uiti cum creste iarba, dar daca ea e interesata, va incerca din rasputeri sa te faca un om mai bun (dupa parerea ei), pentru ca ea crede ca asa tu vei putea s-o faci fericita.

3 răspunsuri:
| VLΛD a răspuns:

Trebuie sa te comporti normal...sa arati ca esti bine educat... oricum daca ea te place nu trebuie sa faci nu stiu ce iesit din comun happy

| underground05 a răspuns:

Cu siguranta sa nu se laude sau sa dea mare ca el e si ca el face etc, sa incerce sa fie cat mai intelegator sa fie el insusi si poate si putin romantic sa incerce sa o faca p fata cu care se intalneste sa se simta bine in preajma lui sa se simta protejata1.sa stie ce sa vb cu siguranta sa nu o plictiseasca cu discutii despr masini su batai, sa vb mai mult despre scopul intalnirii.bafta

| Rebeca_5235 a răspuns:

Sunt fata deci o sa iti spun ce mi-ar placea mie la un baiat la prima intalnire.
Pentru inceput cred ca cel mai bine ar fi sa imi faca un compliment subtil, sa inceapa cu ceva de genul: Hey, ce faci? dupa cum arati as zice ca foarte bine! (e doar o sugestie)
1. Sa fie deschis si sa nu fie timid deoarece o sa fie greu sa purtam o conversatie (esential).
2.Sa fie el insusi, sa nu poarte o "masca" adica daca el e un baiat cuminte sa nu se comporte ca un mare smecheras si viceversa.
3.Sa nu vina cu abureli vrajeli ca sa se dea mare si sa se laude, sa fie sincer.
4. Sa incerce sa ma faca sa rad mai tot timpul, iar cand vorbim despre chestii serioase sa fie serios, sa se vada ca e un baiat cu care se poate discuta
5.Nu cred ca e bine de la prima intalnire sa se dea la mine pentru ca o sa am impresia ca e interesat doar de acel lucru si nimic altceva.
6.Sa nu exagereze cu complimentele pentru ca o sa ma puna intr-o situatie jenanta deoarece nu o sa stiu ce sa zic.
7. Oricum ai grija la reactiile fetei, daca ii place ce faci continua, daca nu o sa iti dai seama si poti schimba strategia.
8.Pentru o prima intalnire e bine sa va gasiti ceva de facut, altfel o sa intervina acele momente de tacere in care nici unul nu o sa spuna nimic si o sa fie jenant, evita asta pe cat posibil.
9.Incearca sa o faci si pe fata sa vorbeasca adica sa nu fii o moara stricata, afla cat mai multe despre ea, fetelor le place sa li se dea atentie, fa-o sa creada ca intr-adevar te intereseaza ceea ce o intrebi.
10.Asigura-te ca la finalul intalnirii amandoi v-ati simtit bine si daca acest lucru se intampla cere-i o a doua intalnire.
P.S. daca nu te simti bine tu in compania ei, nu merita efortul

Acuma poti tine cont de sfaturi daca doresti, nu ca oi fi eu o experta sau ceva.

BAFTAwinking